s7-200 bağlantı hatası ?

A comple error occured.check the non-fetal errors for more informatin .arkadaslar elimdeki s7-200 plc ye baglanamıyorum bu uyarı cıkıyo...(plc eskiden bi operator panele baglıydı) ne yapmam gereliyo

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bu bağlantı hatasından ziyade programdaki bir hatadan kaynaklanıyor gibi.
yazdığın programı dikkatlice kontrol et..

yok bos program gondermek istedigimdede boyle yapıyo anlamıs degilim....bu plc cinden gelme.bilmiyorum nıye boyle bi hata veriyo 2 farklı pc ile baglanmak istedim 2 sindede baglanmadı

dostum orada compile eror diyor. yazılımdan kaynaklı bi şey gibi.
ancak bu plc nini içinde daha önce bir program var mıydı ?
her halükarda sen gende plc nin içerisindekileri sil.
"clear plc" komutu ile bütün hafızayı sil.
Daha sonra tekrar dene..
Eğer gene olmassa o zaman plc yi formatlayan bir program var elimde. onu bulup yollarım sna ..

Çin den gelen s7-200 cpular genelde dil desteği çince olan microwin software kullanmak gerektirir. Eğer mümkünse micrawin programının dil seçeneğini çinceye çevir, değilse çince dil desteğini indir,sıkıntın çözülecektir.

Arkadaşa katılıyorum. Programda dil seçeneğini Çinceye çevir bu şekilde download ve upload yapabilirisn. Bende aynı sorunu bu şekilde çözdüm.

bu konudaki tecrübelerime güvenerekten molehiyanın söyledğini doğru buluyorum. çince dil paketini yükle sorun hallolacak abisi.

Forum istatistikleri

Konular
128,334
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri