s7-200 Analog İşlem

Sistemi besleyen güç kaynağının "-"ucu ile analog girişin "-" ucunu birleştir. Simensin analog girişini kullanıyorsan

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sistemi besleyen güç kaynağının "-"ucu ile analog girişin "-" ucunu birleştir. Simensin analog girişini kullanıyorsan

merhabalar...em 235 e bağlı sinyaller de çok fazla salınım var... benzer bir konu için yorumunuzu gördümde...
"Sistemi besleyen güç kaynağının "-"ucu ile analog girişin "-" ucunu birleştir. Simensin analog girişini kullanıyorsan" tam olarak neden bahsetiğini anlayamadım...telefonun varsa görüşebilirmiyiz... yada daha açıklayıcı olabilirmisin... sistemi besleyen güç kaynağının yani 220 v eksi ucuyla... analog girişin 24 v un eksi ucunumu birleştirelim...

Arkadaşlar yardımınıza ihityacım var?

S7 200 Plc var elimde...

sistem üretim hattında akan kağıdıdın (genişliği 2000-2450mm arası değişmekte) sıcaklığını uzak mesafeden ölçmeli ve sıcaklık bilgisini pano üzerine yerleştirilen bir bir sıcaklık sensörü ile 0-10 v arası çıkış vermektedir. bunu nasıl plcye bağlarım ve komut yazarım. yardımlarınız bekliyorum.

daha önceden de hiç bu analog girişler hakkında hiç çalışma yapmadım.

S7 200 Plc var elimde...

sistem üretim hattında akan kağıdıdın (genişliği 2000-2450mm arası değişmekte) sıcaklığını uzak mesafeden ölçmeli ve sıcaklık bilgisini pano üzerine yerleştirilen bir bir sıcaklık sensörü ile 0-10 v arası çıkış vermektedir. bunu nasıl plcye bağlarım ve komut yazarım. yardımlarınız bekliyorum.

S7 200 Plc var elimde...

S7 200 Plc var elimde...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri