S7-200 çıkışları çalışmıyor

Bu durmuda bakmanız gereken bir kaç nokta var:
1. PLC - Type - Read PLC menülerini takip eder ve sorunla karşılaşmazsanız iletişiminizde sorun yok demektir
2. Serkan beyin söylediği gibi PLC'nizi RUN'a alıp Program Status ile izleme yaparsanız çıkışların durumlarını simülatör tadında izleyebilirsiniz.
3. Röle çıkışlı PLC'lerde farklı gerilimlerle çalışma imkanı sunulmuştur. Bu yüzden çıkışların beslenmesi gerekir. Şayet çıkışları beslemezseniz PLC üzerindeki çıkışların aktif olduğunu görürsünüz ancak çıkışta herhangi bir gerilim okumanız mümkün olmaz.
4. Çıkışları force ederek, SM0.0 gibi özel hafıza bitlerini kullanarkta cihazın durumunu inceleyebilirsiniz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yardımlarınız için teşekkür ederim sorun galiba microwinde plc ye program atarken problem çıktığını düşünüyorum. Bazen program upload dan sonra ekrandaki projeyi siliyor. aslında program yuklenmiyor plc ye kablo yada microwin hatası diye düşünüyorum. Programı izlemeye aldığımda yüklediğim program karşımda olmasına ragmen resimdeki gibi msj cıkıyor. Bilgisayar sorunu galiba

dostum bende bı yorum yapayım bari..
zaten gayet açık bı sekılde hata mesajında belırtılmıs.
plc de yuklu olan program ile bılgısayarında açık olan program bırbırını
tutmuyor..
buyuk ıhtımalle download edememıssın.
bırde upload ederek cihaz içinde yasılı olan programa bakmanı tavsıye ederım..

Arkadaşım çıkışları freezer yapmışsındırda ondan cpu stop konumundayken aktiftir. ;) ;)

Çıkışların stop konumundayken çalışması ile ilgili bir yorum veya yardım göremedim
Sorun hala devam ediyormu ediyorsa bildirirsen yardımcı olurum

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri