S7-200 çıkışları çalışmıyor

Merhaba elimde s7-200 cpu222 cpu224xp ve 221 var (dc/dc/dc) üçüde yeni sıfır cihazlar faka bu plclerden çıkış alamıyorum herturlu programı denedim input=output şeklindeki programda bile ne çıkış ledleri yanıyor nede çıkışında gerilim okuyabiliyorum. Plc bağlantılarını s7-200 spesifications katalogundaki gibi yaptım. İnputlarda sorun yok. Konu hakkında fikri olan varmı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Birde modülü görüp göremediğine online bakarsan modülü göremiyorsan modülde bir sorun olabilir.

basit ve bildiğin bir program at öyle bir dene istersen ,bütün çıkışların çalışmaması çok ilginç

yazdığın programı b, gönder bakalım hata programda mı yoksa plc de mi
3 tane cihazın bozuk olması needeyse imkansız gibi bişey

En basit programı yazdım s7- 200 kullanım kılavuzundaki gibi

LDN I0.1
= Q0.0
= Q0.1
= Q0.2
= Q0.3

MICROWIN V4.0.0.81 kullanıyorum http://mege-simatic.ru adresinden indirdim programdan kaynaklanıyor olabilir mi? Belki demo program kısıtlamasıdır diye düşünmeye başladım.

yazığın program kesinlikle çalışır...onur_eposta arkadaşımın dediği gibi programı main de yazdıysa... eğer subrotine de yazdıyssan main de çağırman gerekir... Hala bi şey yoksa PLC ye bağlan bve online programı izle çıkışlara bak... ya da status chart ile çıkış adreslerini yaz ve gözlüğü aktif et... online durumda izle.... bu kesin çözüm...

Program dogru yerde main de bu konuda bir problem yok serkan arkadasımın dediğini yaptım kendisine tesekkur ederim işe yaradı program status'u aktiflestirip denediğimde output lardan cıkış aldım suan problemsiz sekilde çalıştı fakat sorun nerde hala anlamış değilim bu işlemi yaptıktan sonra plc duzgun çalışmaya başladı fakat stop durumunda tüm output ledleri yanıyor :(

tufanugurlu ' Alıntı:
Program dogru yerde main de bu konuda bir problem yok serkan arkadasımın dediğini yaptım kendisine tesekkur ederim işe yaradı program status'u aktiflestirip denediğimde output lardan cıkış aldım suan problemsiz sekilde çalıştı fakat sorun nerde hala anlamış değilim bu işlemi yaptıktan sonra plc duzgun çalışmaya başladı fakat stop durumunda tüm output ledleri yanıyor :(

Çıkışları aktif etmek için kullandığınız memory bit, enerji kesilse bile 1 olmaya devam eden bitlerden biri olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri