s7 1214 dc/dc/dc baglanma sorunu

muzikmp3

Üye
merhaba arkadaslar aynı konu ile alaka konular var orakılar denedım ama bır turlu baglanamadım benımde ayarlarım boyle ancak yıne baglanamıyorum nerede yanlıs yapıyorum acaba ıyı gunler herkeze

V2N7nr.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşım yanlı ıp değiştiriyon ağ bağlantılarına girdiğin zaman pc orda normal a baglantısından hariç local connectör diye ayrı bir ethernet bağlantısı çıkıyo onun ıp sini değiştirmen lazım

Hiç başka yere bakmadım şimdi çalışıyorum eve gidince gece daha detaylı bakacağım sizde win 7 yüklü ise resim Çekerek gösterir misiniz rica etsem iyi günler iyi çalışmalar

Bilgisayarınızın IP ayarları resimdeki gibi olmalı, en son sayı (10) farklı olabilir, 0-255 arası bir sayı. Ancak PLC'ye bağlanmak için bu yetmez, TIA portala PLC eklerken (1214C ) seçtiğiniz PLC yazılım versiyonu ile elinizdeki PLC'nin yazılım versiyon numarasının da aynı olması gerekiyor. (Örneğin 2.1. gibi).
IP Ayarlama.JPG
Kolay gelsin.

Eğer yeni CPU ise direk 192.168.0.2 ile bağlanman lazım.Ama kullanılmış hatta içinde program olan cpu ise arama yaparken tia portalda tüm cihazları gör diye bir seçenek var onu aktif edersen ağa bağlı olduğu tüm cihazları ip leri ile birlikte gösterir.

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri