s7 1212c plc haberleşme sorunu ?

samet35

Üye
merhaba arkadaşlar...
Elimde sıfır olarak aldığım (6ES7 212-1HE31-0XB0) s7 1212c var. virtual box da xp sp3 yüklü. TIA portal v11 yükledim ancak online olamadım. TIA portal ethernet portumu da görüyor ama bulduğu bir plc yok.
Acemiyim bu konuda ethernet kablosu bağlantıları ne şekilde olmalı, hangi adımları izlemeliyim...:confused::(

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar Elinizdebulunan CPU FW 3.0 serisi bu cpu ile haberleşme gerçekleştirebilmek için TIA PORTAL SP2 Update 3 ve üstüne ihtiyacınız bulunmaktadır.Aynı zamanda s7 1200 v3 HSP(Hardware support package) yüklü olmalıdır.
Google aramaları ile sonuçlar bulabilirsiniz.
Sorunu çözemez iseniz tekrar bilgi veriniz.

Evet doğru söylüyorsunuz zaten plc nin kendi içinden çıktı cd. onları da kurdum (V11.0 SP2 Update 3, hardware support package )ama sorun çözülmedi. ayrıca benim cpu FW: v3.0.2 versiyon

bu konuda fikri olan arkadaşlar yardımm..

arkadaşım virtual box da network ayarlarından (adapter 1) içindeki attached to=biridge adapter yaptın mı.

kablon bire bir balantı yani düz balantı olmalı s7 1200 ile haberleşmek için doğru port ayarı yapmalısın artı programa unspesifiet cpu ekleyip ip adresi atamadan balanırsın eer cpu seçip balanmayı denersen ikisinin ıp adresi aynı olmadığı için balanamazsın artı vırtual pc kullanıyorsan ana makinden vırtual xp de rj 45 girişini aktif etmelisin aksi taktirde bu girişi vırtual xp de kullanamazsın

valla ip 192.168.0.1 geliyor kendi ipinide buna ayarlarsan sıkıntı olmuyor . bende acemiyim ama her seferinde buluyor .
zaten updat 3le beraber gelen cdde dokumantasyon var . direk pc ethernetine bağlıyorsan cross bağlaman lazım ama araya swich koyuyorsan normal standard eternet bağlantısı turuncu beyaz turuncu yeşilbeyeaz - mavi navi beyaz yeşil kahverengi beyaz kahverengi
bende bağlanıyor bilmiyorum

windovs ağ özellikler tcp ipni 192- 168-0 2 veya daha yüksek bişi ayarlayacaksın 255 2555 255 0 ayarlıyacaksın sıkıntı olmuyor . eğer aynı anda internet bağlanacaksan subnet kurabilirisin

bağlan dendiğinde kendi eternet kartını gösteriyorsun lokal ağ diyorsun turuncu oluyor zate bağlanıyon sonra .

bilmiyorum ben böyle yapıyorum dedimya acemiyim bende

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,373
Kullanıcılar
450,247
Son üye
moonshine07

Yeni konular

Geri