S7 1212c bağlantı problemi

Merhaba
Bende s71200 1211c dc dc dc serisi plc var
v13.0 tı portal var.

Plc ıp: 192.168.0.1 olarak görünüyor.
Pc : 192.168.0.5 ayarlıyorum.
compile yaptığımda aşağıdaki ekran beliriyor.
Dowload yaptığımda ise asla pc-plc bağlantısı yapamıyorum.
IMG_20181017_101729.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
complie etmişsin ve sorun çıkmamış..

bağlantı kuramıyorum derken kastettiğiniz nedir.ekran görüntüsü atar mısınız ?

plc konfigürasyon ayarlarını kontrol edin plc ip adresi değişiyor olabilir.

plc dowload kısmında ıp adresi her zaman 19.168.0.1 olarak görünüyor. fakat arka planda değişiyor ise bunun nasıl değiştiğini yada düzeltileceğini yazarsanız sevinirim.
Ayrıca down
IMG_20181017_125647.jpg
load işleminden sonra ki görüntü fotoda ki gibidir.

192.168.0.1 e ping atabiliyor musunuz ?

Ping atmak için PC başlat menüsünde arama kısmına cmd yazın. çıkan sayfada ping 192.168.0.1 yaıp enter a basın.

eğer ping atamazsanız timeout gibi bir hata verir.Ping atarsanız alt alta 3 satır yazı çıkar ( reply from ) gibi bir ifade ile başlar yazı.

ping atıp atamadığııza dair bilgi verirseniz daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz karşılaştığınız arıza ile ilgili.

ping 192.168.0.1 komutundan sonra çıkan görüntü
IMG_20181017_132511.jpg

ping atılımış. demek ki kabloda Ethernet portunda vs sorun yok.

şöyle bir şey deneyelim.yeni proje açın.add a new device kısmında unspecified cpu kısmını seçin.yeni bir sayfa açılacak ve beyaz renkte bir plc karşınıza çıkacak.orada detect kısmı yer alıyor.detect deyin bakalım plc yi bulabilieek mi ?

maalesef bulamadı. Download daki gibi bir baglantı hatası veriyor.

ping 192.168.0.1 komutundan sonra çıkan görüntü Ekli dosyayı görüntüle 48947
Alicandldl Merhabalar;
Sizin bilgisayar plc için belirttiğiniz ip adresine ulaşamamış, eternet kablosu sağlam mı soketlerde sıkıntı olabilir.
Siviç üzrerinden bağlıysanız direk bağlanmayı deneyin.
Tia Portal herhangi bir program açtığınızda sol köşede online acces içinde internet kartınızın altında bu plc yi görmeniz lazım oradan bakın farklı ıp almış olabilir..
Kolay Gelsin

laptop da symantec antivirüs programı kurulu ve aktifmiş. Bunu deaktif ettim ve sonunda plc yi buldu

Emeğinize sağlık yardımlarınız için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri