S7-1200'e Uzak IO ekleme sorunu

Ertek68

Profesyonel Üye
Merhaba arkadaşlar.
TIA PORTALA'a Delta'nın Uzak IO ürününün GSD dosyasını (profinet) ekledim (üstteki resim).
Ağ bağdaştırıcıyı ağa ekliyorum. Ancak Giriş-Çıkış modüllerini eklemek istediğimde izin vermiyor (alttaki resim).
Konu hakkında bilgisi olan varmı acaba.?
NOT: Phoenix ve Weidmüller denedim onlarda aynı şekilde... Sanırım TIA Portalda birşeyi eksik yapıyorum.

Ekli dosyalar

• 11.png
    11.png
    195.1 KB · Görüntüleme: 46
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
device kısmından eklediğiniz modüle sağ tık yapıp propertis bölümüne girin orada modülün okuma yazma koruma ile ilgili bir kısım olması lazım daha önce hiç yapmadım ama kursta görmüştüm
protection and security diyec bir kısım var mı ekledğiniz cihazda eğer var ise "full acces " kısmını işaretleyip derlemeniz gerek

device kısmından eklediğiniz modüle sağ tık yapıp propertis bölümüne girin orada modülün okuma yazma koruma ile ilgili bir kısım olması lazım daha önce hiç yapmadım ama kursta görmüştüm
protection and security diyec bir kısım var mı ekledğiniz cihazda eğer var ise "full acces " kısmını işaretleyip derlemeniz gerek
Cevap için teşekkürler.
Hallettim arkadaşlar.
Ben modülleri ET200 de olduğu gibi ağ bağdaştırıcının yanına ekleyenir sanıyordum. Öyle değilmiş.
Giriş-Çıkış vs. modülleri üzerlerine çift tıklandığında Sağ tarafta bulunan Device overview kısmına ekleniyor. Properties ayarları vs. de oradan yapılıyor.

Cevap için teşekkürler.
Hallettim arkadaşlar.
Ben modülleri ET200 de olduğu gibi ağ bağdaştırıcının yanına ekleyenir sanıyordum. Öyle değilmiş.
Giriş-Çıkış vs. modülleri üzerlerine çift tıklandığında Sağ tarafta bulunan Device overview kısmına ekleniyor. Properties ayarları vs. de oradan yapılıyor.
Geri bildiriminiz için teşekkür ederim iyi çalışmalar .

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri