S7 1200 PLC Start Up Biti

urlaub

Üye
Beyler merhaba,

Konveyor kontrolü yapan bir S7-1200 PLC li elektrik panom var.
Sistem çalışırken elektrik giderse ve operator acil stopa basmazsa elektrik geldiğinde konveyor kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor ve konveyor üzerindeki parçalar yere düşüyor.

Bunu engellemek için PLC'nin elektrik geldiğinde setlenen bir bitine ihitiyacım var.
Konu hakkında yardım rica ediyorum.

Teşekkürler,

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Projenin detaylarını bilmiyorum ama; Ben senin yerinde olsam ilk start işlemi için mühürleme yapardım.Elektrik kesilinçe mühürleme devre dışı kalır. Sisteme ELEKTRİK tekrar verildiğinde konveyör çalışmak için Start komutunu bekleyecektir.

Start'ı yükselen kenar kullanın Aynı bitin düşen kenarı da resetlesin.

Ayrıca şöyle bir durum var. Enerji gittiğinde modüllerdeki Outputların son pozisyonda kalıp kalmayacağını Device configuration kısmından Remain LAst Value veya Keep Substitue Value kısmından ayarlayabilirsiniz.

Veya PLC Configurasyonu Kısmında Ana modül seçili iken Alt menülerdeki startup kısmından Enerji geldiğinde Stop'da kal seçebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri