S7 1200 Eğitim Seti

meteen

Üye
Arkadaşlar;

iş yerimde teknisyen arkadaşların bazı denemeler yapması için bir deney seti yapmak istiyorum.

1200 serisi hangi PLC yi seçelim ve nasıl bir konfigürasyon oluşturayım?

Elinde PLC seti olanlar veya bu konuda deneyimli arkadaşlar yol gösterirlerse sevinirim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba.siemensin kendi bünyesinde satılan eğitim setleri mevcut.çeşitli paketler içeriyor.bence şöyle bir konfigürasyon yapılabilir.plc olarak 1214c dc/dc/dc alın.üzerinde analog girişler mevcut.analog çıkışı yok yanılmıyorsam.onun içinde bir analog çıkış signal board 'u alabilirsiniz.ufak bir sürücü 0,75kw veya 1,1 gibi.işinizi görür.dokunmatik ekran olarak da easywiev olabilir.ama easywiev ın online simülasyonunu kullanarak ta çalışabilirsiniz.

okulumuzda s7 1212c modelini tercih ettim ama pişmanım, 1215 c modeli alarak analog çıkışı da kullanabilirsiniz, signal board olarak da termocouple modülü alarak sıcaklık ölçümleride yapma imkanınız olur,

Bende PLC S7 1214C DC/DC/DC +SB1232AQ var. Bence bir deney seti için ideal.
SIMATIC Basic panel KTP400

14 Dijital Giriş
10 Dijital Çıkış
2 Analog Giriş
1 Analog Çıkış

bence 1214c dc/dc/dc ideal ayrıca inputlarından outputlardan ve analoglarından lehimle butonlara tasınırsa bnce kullanıslı bi deney seti olur

merhaba fiyatı nekadardır?

14 Dijital Giriş
10 Dijital Çıkış
2 Analog Giriş
1 Analog Çıkış

- - - Updated - - -

merhaba fiyatı nekadardır?

14 Dijital Giriş
10 Dijital Çıkış
2 Analog Giriş
1 Analog Çıkış

Google da Siemens s71200 fiyat listesi diye aratırsan fiyatları bulabilirsiniz.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,314
Son üye
Şuayıp çelebi

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri