sıfır hdd ye windows 7 ultimate kurmak

kaynakkod

Üye
Selamın Aleyküm arkadaşlar ben 2 gün önce hdd aldım ve pc ye taktım eskini çıkarıp Windows 7 kurmak istiyorum ama kurulum cd si yok Windows 7 internetten indirdim ve kurmaya çalıştım ama başarılı olamadım "DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" diyor enter e basıyorum aynı yazı tekrar çıkıyor yardımcı olun lütfen...

biostan girip boot ayarlarından dvd-rom öncelik ver.sonra kaydet çık.yeniden baslasın pc. ön yükleme için bir tusa basın diye çıkacak. herhangi bi tusa basın kuruluma geçsin kurulum sırasında harddsikinizi biçimlendirin bölmek istiyorsanız bölün ve sisteminizi kurunuz ...

Buradaki yazılım ile windows 7 iso dosyasını usb belleğe aktarıp usb bellekten de kurulum yapabilirsiniz. Yalnız belleğinizde önemli veriler varsa yedekleyin, yazılım belleği formatlayıp windows 7 dosyalarını atıyor. Biosta Harddisk Drives gibi bir seçenek olmalı usb bellek takılı iken ilk sırada usb belleği seçip kaydedip çıkın. Bilgisayar kendini bellekten başlatacaktır. Yönergeleri izleyip kurabilirsiniz. DVD'den kuruluma göre daha hızlı olacaktır.

önce hdd bıosda gozukuyor mu ona bak.
Almıs oldugun hata hdd nın bulunamamasından kaynaklanıyor
Hdd nın bulunamaması hdd pc ye takılı olmadıgından deıl Kurulum Cd sındende kaynaklanıyor olabılır Çok basıma geldı :)
baska bılgısayarda calısan CD hp marka bır leptopda calısmıyordu ancak orjınal cd ıle format atınca duzelmısdı tabı
bunu Cd ye mâl edemeyız optık okuyucu ılede alakası olabılır

Hallettim arkadaşlar hepinize teşekürler ilğilendiginiz için saolun

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri