Sürgülü kapı üzerine devre yerleştireceğim, enerji için soket önerileriniz...

elektrofizikci

Usta Üye
Bahçelerde olan sürgülü demir kapı üzerine devre yerleştireceğim arkadaşlar. Ama kapı hareket ettiği için, kablo lu olursa kabloda gidip gelecek, bu da hoş bir görüntü olmayacak.

Bunun yerine kapı kapanınca birbirine kenetlenmeli bir mekanizma kullansam diyorum.

Böyle bir aparat kullandınız veya karşılaştınız mı? Teşekkürler...

merhabalar kardeşim sürgülü kapı üzerine sıpot rayı monte edbilirsin + ve - yi bu raydan verirsin
ama temas ve bağlantı noktası için iyi bir çalışma yapman gerekecek ilk aklıma gelen fikir bu ve paylaşmak istedim.

sağolasın kardeş de hiç kullanmadım görmedim o spotlardanb ama yarın bi araştırır incelerim sağolasın...

amacınız nedir güvenlik kapı yastığı yapmak mı?

slipring sistemi kullanabilirsin. kullandığın aparat ne olursa olsun kontakları fosfor bronz olsun. (paslanma ve korozyon yapmaz)

bende bu konuda çalışma yapıyorum ılkdeneyeceğım devrenın besleme (enerji) katını hareketlı kapı uzerıne koymayı duşunuyorum kapı ekserı kapalı kalacağı için kapalıyken hareketlı kısımda aku koyup şarj edip hareket esnasında kullanacağım

şarjlı sistem benimde aklıma geldi de, şarjlı sistemlere pek sıcak bakmıyorum ben açıkcası... şarjlı olan ne varsa en geç 1 yılda yenilemek gerekiyor, pilin yapısında bu var lakin bizde bu arıza olarak nitelendirildiği için " senin yaptığın şey bu kadar olur, bak bozuldu" :) girişmek istemiyorum. ...artık kendim bir erkek vedişiden oluşan el yapımı bir geçmeli sistem veya iki adet yay kullanarak karşılık olarakda metal düz zemin ile bir şeyler yapıcam artık...tekliflerinden dolayı arkadaşlara da teşekkür eder değişik fikirlerde beklerim :)

.. şarjlı sistemlere pek sıcak bakmıyorum...

Hareket ettiğinde ne olacak ?
Bir şekilde enerji depolamayacakmısın ?
Sadece kapalı daha doğru deyişle hareket etmediği-kontak sağlandığı zaman mı gerekiyor enerji ?
Enerji aktarımı ile ilgili bir kaç yöntem var.
Ne kadar lazım ?

benim aklıma gelen bir fikir var elektrik süpürgelerinde bulunan kablo sarma tamburu olabilir kablonun sarkmaması vs için :) hareketli kablo kanalıda olabilir. kolay gelsin

Son düzenleme:
kazımuğur : evet sadece kapalıyken çalışsa da olur. o zaman lazım oluyor. bizim nöbetçilerin olduğu kapıyı farkedemeyip birgece çöp kamyonu sağlam bi giriş yaptı da , arkadaş da yaralandı. ondan bi çakar led (polis tepe lambası gibi) devresi yerleştirmeyi düşünüyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri