Süresi Ayarlanabilir Flip Flop S7200 Kumanda Şeması

PLC ile Otomasyon dersimin önümüzdeki hafta da yapacağımız uygulama hakkında Ön Hazırlık Raporu hazırlıyorum.
Özet olarak ödev diyebiliriz.
Ödevimi kendim yapamadım bir hocamdan yardım istedim.
Fakat Kumanda Devresini çizdirmeyi unuttum.
Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?

YgYlBD.png

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ödevini yaparız yapmasına da kardeş , şu sorduğumuz sorulara bir cevap ver

-plc ne işe yarar
-flip flop nedir
-kumanda devresi nedir
-proje çizilerken nelere dikkat edilir

yanlış anlama, ödevin çok basit ve kolayca yapılabilir. Buradan sana yazılımı ve projesini de göndeririz ama bunun sana ne faydası olacak ? o dersi bir şekilde geçersin ama netice ?

yarın mezun olduğunda bu dediklerimi daha iyi anlarsın ama madem ki okula gidiyorsun ve eğer bu işi yapacaksan mezun olduğunda ,bir şekilde bir şeyler öğrenmeye çalış.

ben şunları yaptım ama çalıştıramadım ve ya şurada bir sorunla karşılaşıyorum gibi cümleler yazsaydın şu ana kadar çoktan çözüme kavuşurdun. ama armut pişsin ağzıma düşsün mantığıyla bir yere varamazsın ve kimse de sana yardımcı olmaz.

ödevini yaparız yapmasına da kardeş , şu sorduğumuz sorulara bir cevap ver

-plc ne işe yarar
-flip flop nedir
-kumanda devresi nedir
-proje çizilerken nelere dikkat edilir

yanlış anlama, ödevin çok basit ve kolayca yapılabilir. Buradan sana yazılımı ve projesini de göndeririz ama bunun sana ne faydası olacak ? o dersi bir şekilde geçersin ama netice ?

yarın mezun olduğunda bu dediklerimi daha iyi anlarsın ama madem ki okula gidiyorsun ve eğer bu işi yapacaksan mezun olduğunda ,bir şekilde bir şeyler öğrenmeye çalış.

ben şunları yaptım ama çalıştıramadım ve ya şurada bir sorunla karşılaşıyorum gibi cümleler yazsaydın şu ana kadar çoktan çözüme kavuşurdun. ama armut pişsin ağzıma düşsün mantığıyla bir yere varamazsın ve kimse de sana yardımcı olmaz.
ne desen sonuna kadar haklısın fakat lise de bölümümle ilgili olarak yeterli temelim olmadığı için şu an okuduğum 2 yıllık üniversitemin otomasyon bölümünde son sınıfındayım ve zorlanıyorum haliyle. Şu anda DGS çalışmaktayım DGS sınavından hemen sonra PLC kursuna Elektrik Kumanda Devre Elemanları gibi kurslara yazılarak kendimi geliştirmem gerektiğinin farkındayım.

Yardımcı olabilecek var mı lütfen, perşembe günü teslim etmem gerekiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri