Sürücüye akım cektirme yöntemi

ibosch01

Üye
Merhabalar, atölyemde tamirini yaptigim sürücülere basit bir sekilde akım cektirip yükte test yaptirmak istiyorum.0.75 kw dan 75 kw ya kadar sürucüleri denemek istiyorum.bununla ilgili bir fikri veya kullandigi yontemi olan arkadaslarin degerli yorumlarini bekliyorum.

Not:(Abb siemens gibi firmalarin sabit bir 3fazli bobinin icerisine rotoru lineer bir sekilde girdirip cikardikca akimi degistirerek test yaptiklarini duydum,dogrumu degilmi bilmiyorum.)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
3 adet güçlü ayarlı reosta ile yapılabilir
üçgem yada yildiz baglarsin denersin diye düşünüyorum

Yanlış yazmışım.Daha doğrusu değerleri tam okumamışım.O yüzden sildim.Kimse kusuruma bakmasın.

Son düzenleme:
Rezıntansa, kayarlı reosta gibi kullanıp, deverye direnc sokarak ( her üç fazda) olmazmı

Hocam Bu tür yontemler surucu cikisindaki ölcü ve algilama devre elemanlarini bozuyor. 3 ad Seri lamba ile denedik cogu zaman tamir ettigimiz cihazlara zarar vermis
seri lamba fazla akım çekmez cihazınıza zarar vereceğini sanmıyorum

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,048
Son üye
guney oral

Yeni konular

Geri