Sürücü girişinde akım yok

Beyler kolay gelsin uzmanlık sorusu
55 kW sürücü var 5kw 10 motor bağlı çıkışı motorlardan akım ölçdüğümüzde 5 6 amper alıyoz toplamda 50 A yapıyor çıkışı ama sürücü girişini ölçtüğümüzde 13A var nasıl oluyor anlamadım sürücü girişi 13 A çekmesi normap mi ama sürücü şalterü 100A giriş

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
55 kW sürücü var 5kw 10 motor bağlı çıkışı motorlardan akım ölçdüğümüzde 5 6 amper alıyoz toplamda 50 A yapıyor çıkışı ama sürücü girişini ölçtüğümüzde 13A var nasıl oluyor anlamadım sürücü girişi 13 A çekmesi normap mi ama sürücü şalterü 100A giriş
Frekans inverterlerinde giriş akımı = çıkış akımı diye bir denklem kuramazsınız. Çünkü arada AC doğrultulup DC ye sonra tekrar AC ye dönüştürülüyor. Yinede sizdeki kadar absürt bir fark olmaz . Büyük ihtimal ölçü aletiniz true rms değil. Hatta herşeyi zir yanlış da ölçüyor olabilir .

Ölçtüğünüz akımlar dc akım gibi aritmetik olarak toplanıp çıkarılmaz.Sinuzoidal olmayan inverter çıkışı ve motor akımlarının herbiri vektör hesabıyla toplanır çıkarılır.(inverterlerin motora gönderdiği akım sinus şeklinde değildir.Ampermetrenin okuduğu değer ansal efektif değerdir.10 motordan her biri 5 amper çekmiyor.bir motor 3 amper çekerken öteki yarım bir diğeri 8 amper yani ortalama akım 13 amper)
Bir inverter çıkışına 10 tane motoru paralel mi bağladınız?
İnverter Motor sargı akımlardan aldığı bilgi motor faz akımlarını ayarlayıp gönderir.(Chopping current control)

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri