Süper Beyin Yogası Nasıl Yapılır?

hlyahkan

Paylaşımcı üye
Stres ve uğraşmamız gereken bir yığın iş, okul ve iş hayatınızda geride kalmanıza neden olmuş olabilir.Eğer sizi gevşetecek ve konsantrasyonunuzu artıracak bir yol arıyorsanız ve bir yoga kursuna katılacak kadar vaktiniz de yoksa beyni canlandırdığı söylenen tescilli bir yöntem olan süper beyin yogasını deneyebilirsiniz.Sadece bir kaç dakiaknızı alıyor,en iyi zamanısabah saatleri ve hareketin etkisi gün boyu sürüyor.Ve oldukça kolay bir hareket.

İşte hareketin yapılış şekli:

1-Gün doğusuna doğru dönün.Üzerinizdeki takıları çıkartın.

2-Sağ kulağınızı sol elinizin işaret parmağı ve baş parmağı ile,sol kulağınızı sağ elinizin işaret ve baş parmağı ile tutun.Baş parmaklarınız dışa doğru bakmalı.

3-Kulaklarınızı bu şekilde tutarken dilinizi üst damağınıza yapıştırın.

4-Burnunuzdan nefes alın ve yavaşça çömelin.

5-Çömelebildiğiniz kadar çömelin ve son noktada nefesinizi tutun

6-Vücudunuzu yukarı kaldırırken nefesinizi verin.Elleriniz hâlâ kulaklarınızda ve diliniz üst damağınızda olmalı.

7-Bu hareketi en az 15 kere yapın.Değişiklikleri hemen hissetmezsiniz ama düzenli bir şekilde bir kaç hafta yaparsanız konsantrasyonunuzun arttığını görürsünüz.

Kaynak: How to Do Superbrain Yoga | eHow.com

621 yılından beri bizim bildiğimiz şekliyle yapılan çok iyi bir yoga var, onu yapabilsek bu ıvır zıvırlarla uğraşmaya gerek yok. Yok aslında 621 değil insanın dünyaya ilk ayak bastığı zamandan itibaren dünyada yapılan demek daha doğru.

onlar zaten yapılması gereken ibadet yogaları her müslümanın günün 5 vakti tatması gereken yoga çeşitleri var. Hac var mesela insan hiç tatmadığı duyguları tadıyor sonra fitre zekat var sadaka var bunları her müslüman kardeşimiz biliyor sıkıntıya gerek yok.. benim paylaştığım yoganında faydası olduğu için paylaştım yapmak isteyen ek olarak yapar..

kolay gelsin

Yoga , hinduizm ve budizm in tapınma şeklidir.
Ne asli olarak ne de ek olarak müslümanın ihtiyacı yoktur.
Namaz yoganın karşılığı değildir.
Hac hiç değildir.
Keza sözü edilen diğer ibadetlerimizde değildir.
Ancak dış şekli olarak " tefekkür " belki.
Ama asli şekli ile asla...

...yoganında faydası olduğu...
Müslümanın ihtiyacı yoktur !!!

Not :
Bu satırlar sataşma için değil , kavramların karışmaması için yazıldı.

merak etmeyin ineğe falan taptığım yok neden yogayla müslümanlığı karıştırdınız onuda anlamış değilim (müslümanlıkla karıştırdığınız için yorumum bu oldu) her müslüman ibadetlerini düzgün yapar zaten ben şimdi yoga yaptığım zaman budistmi oluyorum ne meraklısınız arkadaş düşmanlığa savaş sebebisiniz resmen. bu hareketlerin yararlı olduğu belli niye karşı durdunuz hiç anlamadım yoga yapmak için budist olmak gerekmiyor müslümanlıktanda çıkmıyorsunuz hiç merak etmeyin müslüman kardeşlerim !!!!
bende namazında niyazında bir gencim bu konuları sizin kadar bende biliyorum..

Sen hiç camide namaz kılan hıristiyan gördünmü , havrada yoga yapan ya da istavroz çıkaran budist ???
Peki ateşin karşısında secde eden müslüman gördünmü ???

Belli ki yogayı beden eğitimi sanıyorsun.
Olmadığı yönünde uyarmak istedim.

...yoga yaptığım zaman budistmi oluyorum...
Dikkat et görenler farkı ayırt edemeyebilir.
Bu yönde ayetler ve hadisler mevcut.
Akıllı bir müslüman yaptığı her harekete ve manasına dikkat eder.
Başkasına değil mensubu olduğu dinin peygamberine benzer.
Hatada ısrarın sonu iyi değildir.

Haklısınız bunların İslam'da yeri yok gördüm paylaşmak istedim çok gördünüz ayrıca ben bunların dinlenme yöntemleri olduğunu biliyorum tapınma veya ibadet değil bunlarıda yapıyo değilim yapmak isteyen yapabilir..

Bizleri düşündüğün için teşekkür ederim.
Forumda gördüğüm , paylaşımı ve yardımı seven genç bir kardeşimi uyarmak için yazdım.
Anlayışla karşıladığın için ayrıca teşekkür ederim.
Dinini milletini vatanını bilen genç kardeşlerimizin olduğunu görmek çok güzel , şükürler olsun.

Teşekkür ederim :) dinimi çok iyi biliyorum çok şükür.. siz müslümanın ihtiyacı yoktur diyince sanki islam karşıtı birşey paylaşmış gibi oldum hani deseydinizki bu budistlerin tapınma yöntemini müslümanın uygulaması yanlış deseydiniz anlardım ben sadece Allah'ın dinleri hakkında bilgi sahibiyim hiçte umrumda değil merakta etmedim başka dinlerin nelerle uğraştıklarını ..

Hollywood cuların çoğu yahudidir.
Geri kalanıda budist mudist saçma sapan din ve tarikat mensubudur.

Benim çocukluğumda ve gençliğimde üstü başı pislik içinde genellikle bir erkek bir bayan sırtlarında çanta , bayan ihtiyaçlarını karşılayanla yatan , nirvana-katmandu-ganj-... yolcusu "peace" yapan olumsuz tipler görürdük.
Bunlar kendilerine çiçek çocuk-hippi derdi , asılları ise esrarkeş ***lerdi.
LSD gibi şeyler bunlarla meşhur oldu.
O yıllarda ne yurdumuzda ne de dışarıda yoga moga meşhur değildi.
Her türlü pislikle birlikde yayıldı.

Yogi bilmemne (meşhurlarından biride kazım gürbüz dü ) adıyla hastalıkları tedavi ettiğini iddia eden bir sürü soytarıda gördük.
Halada mevcutlar.

Filimlerde yoga dinlenme arınma gibi gösterilsede tamamen inaçlarını ve ibadetlerini gösteren yayan reklam eden ritüellerdir.
Zaman zaman yurdumuzda belirli kesimlerede garabet tarikat ayinleri ile gözükürler.
Basın vasıtası ile yoga hoş bir şey gibi gösterilir.

Burada daha uzun anlatılacak iş değil.

Anahtar kelimelerle google araması yapıp ne nedir , nasıl tanınır, araştırılıp öğrenilebilir.

Bu konu saf dillikle geçiştirilemeyecek kadar önemlidir !

-------
Müslümanın ihtiyacı yoktur cümlesi , çoook yumuşatılmış , sadece uyarı için yazılmış bir cümleydi...

Şeyh Şamil dedi ki :
Gafletle ihanetin sonucu aynıdır.

Uyanık olmakda yarar var.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,124
Son üye
Ekolll

Yeni konular

Geri