RULMAN VE KAYIŞ FUARI, 20.02.2014, GÖRÜNTÜLERİ...

elektrofizikci

Usta Üye
Arkadaşlar bugün gezmiş olduğum fuardan kareleri sizlerle paylaşıyorum...

Rulman çok duyduğum aslında bizim oralarda bilye denilen parça hep çeşitlerini merak ediyordum.

Bizde elektrik elektronik makine ile ilgilendiğimize göre ve hareketli sistemler de işimizin bir parçası. Bu yüzden gitmek istedim. Çok da bir katkısı olmadı bana ama belki sizlere bir faydası olur diye düşündüm...

Ama gerçekten de rulman başlı başına bir sektör olmuş. Çoğu fuardan daha hareketliydi...Fuar 2 gün daha aktif.

TEKNOLOJİ GEZİLERİM_ RULMAN VE KAYIŞ FUARI - YouTube

Videonun sonunda da Cami Yapı elemanları fuarından bir kaç kare var. Elektriksel olrak bizi ilgilendiren kısımları. Gitmişken onu da gezdim :)
İlgilenenler için aynı yerde besi hayvancılığı ve ekipmanları fuarıda vardı. Onu da gezdimde onu fotolamadım :)

Çok güzel bir gün oldu, Bir de termik santral gezdim. (fuel oil, dgaz). Onunda fotolarını hazır olunca sizinle paylaşacağım...

Herkese teknoloji dolu günler dilerim...Sağlıcakla...

Son düzenleme:
sayın elektrofizikçi arkadaşım paylaşımın için teşekkürler.
ben ankaralıyım ve ankarada yaşıyorum .fuarlara düşkünlüğüm var ama hemen hemen ankarada hiç fuar olmuyor diyebilirim yada ben kaçırıyorum.
rulman makinenin olmassa olmazıdır ,öyledirki söylentiye göre çakma rulman üretimide çoktur.
saygılar

Hem de çok faydalı oldu Ümit bey kardeşim. Eline, emeğine sağlık.
Bu fuar CNR de olsa gerek. Çünkü ben 4 gündür Tüyap'ta stand kurma çalışmasındayım, orada göremedim. Çarşamba gününe kadar işimiz devam edecek.
Aslında tam bana göre bir fuarmış ama maalesef gidemiyorum. Rüzgar türbinlerinde kullandığım rulmanlar var. Onun için ufkumuz genişlerdi.
Ayrıca dc. motorlar ve redüktörler de lazım olacak. Fuarda kullandığımız yüksek yere malzeme kaldıran lift'ler var. Kol çevirerek manuel kaldırıyoruz. Mimarımız onları motorlu yapmamı istedi. Artık ne yapalım, fuardan sonra Karaköyü gezeceğiz.

Sayın ŞEF im keşke gidebilseydin, bugün son gün. Senin için çok daha yararlı geçer ki... ben kullanmadığım için senin kadar anlamadım fuardan. Keşke daha çok bilseydim de size daha çok şey anlatabilseydim. Size de kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri