RS485 DLMS Haberleşme

krcsamet28

Katılımcı Üye
Arkadaşlar Itron marka bir elektrik sayacı var, üzerinde 2 adet RS485 portu var ancak portun pin çıkışları full dublex yani anladığım kadarıyla RS422 ile haberleşme yapıyor. Ne kadar uğraştıysam IEC 61107 protokolü ile haberleşme yapamadım. Sonradan öğrendim ki bu sayaç iec62056 protokolü ile haberleşirmiş. Ancak haberleşme bilgileri içerisinde RS485 DLMS yazıyor. Bu DLMS nedir, bilen duyan var mı? Bir de elinde IEC62056 protokolü ile ilgili döküman olan var mı?

Merhaba, Soruyu 2018 yılında sormuşun ama cevabını öğrenmiş olman lazım DLMS/COSEM haberleşme formatını öğrenmem gerekiyor yardımcı olabilir misin? Elinde bu konuyla ilgili döküman var mı

Merhaba, Soruyu 2018 yılında sormuşun ama cevabını öğrenmiş olman lazım DLMS/COSEM haberleşme formatını öğrenmem gerekiyor yardımcı olabilir misin? Elinde bu konuyla ilgili döküman var mı
Doğrudan bilgisayar ile haberleşme yapılamıyor, ya da ben beceremedim. Araya DLMS cihazı eklemek gerekirmiş. Ben bu kadar biliyorum, cihaz biraz pahalı olduğu için temin edip üzerinde çalışamadım. En mantıklı ve ucuz yöntem direkt cihazda bulunan optik çıkış üzerinden okumak.
Zaten DLMS ile ilgili döküman da bulamadım.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri