rs232 olamayan pc den plc nasıl bağlanabiliriz

klhan

Üye
Arkadaşlar merhaba bölümümüze verilen laptop da rs232 çıkış mevcut değil bolca usb çıkış mevcut bunları kullanarak plc ye yada sürücülere bağlanabilir bir yol varmıdır.

sürücüler: allen bradley 1395 dc (485/232 çevirici kullanıyoruz)
plc ler: slc 500 serisi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
usb/rs232 cevirici kullanmalısın.
ilk eline geçen çevirici çalışmazsa üzülme...
yeni bir tane al.( moxa markalar genelde işe yarıyor)
elimdeki 4 tanenin 2si çalışıyor 2si çalışmıyor

ethernetle bağlan birader...en basiti..zaten kabloları taktıın zamna otomatik ağ bağlantısı gibi kuruyo
sonra plc nin üzerindeki ıp adresine bakarak go online diosun..bu kadar

SLC500 serisi plc lerde eğer cpu5/00,5/01 ve 5/02 kullanıyorsanız,1747-pic adaptörüne ve kablosuna ihtiyacınız vardır. Bu adaptör usb-seri çeviriciler ile çalışmaz. Ozaman 1747-uic usb adaptörü kullanmak zorundasınız..

s-link
model no: sl-232

arkadasım 232 usb konvertorlerin 2.0 hızı ile iletisim saglayanı var markasını hatırlayamıyorum nokta elektronik bankalar cad 25 L ya aldım tıkır tıkır calısıyor piyasada 15 l ya bulunabiliyor ama yetersiz yada calısmıyor

Son düzenleme:
arkadasım 232 usb konvertorlerin 2.0 hızı ile iletisim saglayanı var markasını hatırlayamıyorum nokta elektronik bankalar cad 25 L ya aldım tıkır tıkır calısıyor piyasada 15 l ya bulunabiliyor ama yetersiz yada calısmıyor 2.0 1 mps alırsan sorun yasamazsın

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri