Rs 485 haberleşme hk

Arkadaşlar merhaba,
SCHEİNDER marka enerji analizörlerimiz vardır bunlar arasında modbus rs 485 üzerinde haberleşme yapmaya çalışıyorum.
Beijer marka HMI mevcuttur. Herhangi birinden tek başına bilgi alabiliyorum ama; 3 tanesini paralel bağladım olmadı bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar....
özz.png

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bak şimdi ben azıcık aptalım, geç ve güç anlarım. hatta liseyi bile 8 senede bitirdim.
bir tane okuyabildiğim zımbırtı var önümde ve bir amcanın verilerini okuyorum (aferin bana) sonra baktım yanında iki tane daha var, hadi bunları da okuyayım dedim ve bağladım ama okuyamıyorum. şimdi bu salak bana sen desen ki; amca yaş kemale erdi bunları birer birer adreslesen de okusan olmaz mı? yaşlılık işte aklıma gelmedi, ama akıl verdiğin için teşekkür ederim.
adres= IP atanmasıdır(mış)

Adresle alakalı bir şey değil konuya hakim değilseniz hikaye yazmanıza gerek yok

Ekli dosyalar

• 3374ED2B-E9AF-45AC-B7D4-6438B0375458.png
    3374ED2B-E9AF-45AC-B7D4-6438B0375458.png
    872.2 KB · Görüntüleme: 22
Kabloları bağlantıda sıkıntı yaşıyorum
be güzel insan, bak ben hikaye yazdım, ama sen derdini anlatamadın. benim hikayemi okuyan ne demek istediğimi (buna sen de dahilsin) anladı. sen yaptığın işlemleri anlatsaydın, kafandaki sorunu tam paylaşsaydın. biz senin adresleme yaptığını ama kablo bağlantısında bir sorun yaşadığını öğrenirdik değil mi? biz forumdakiler henüz "ermiş" moduna erişemedik. çünkü işin içinde matematik ve mantık var.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri