Robot Yapmak İsteyenler!

30 sene evvel? Ses analizlerini nasıl yaptınız?

Fikir alma yerine eksikligi hissedilen çalışmaları burada yayınlarsanız daha iyi olurdu. Yani teknik olsaydı daha iyiydi..Rüzgarlı havada teknenizle bir yere gitmek istiyorsunuz ancak gitmek isteiginiz yer belli değil ..rüzgar nereye götürürse oraya gidiyorsunuz..
Yaptıgınız çalışmalardan birini derinlemesine teknik detaylarıyla yazın beyin fırtınası yapalım(örn.ses işleme,YSA. hakkında vb..)

ben elektronikle uğraşmaktayım. aynı zamanda mühendislik fak öğrencisiyim.
robotik için ne ile başlamalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Istendikten sonra herşey yapilabilir azimli olmak ve inanmak robotun yarısını yapmış demektir...
demişsiniz
ben bilgisayar müh. örencisiyim küçük çaplı bi robot yapmak istiyorum ama nasıl başlamam gerketiğini bilmiyorum nasıl başlamalıyım teşekkürler

hakkten ilerlemiyor mu proje bir haber verin bende ilgilenmek istiyorum bildiğim bir şey yok robotlar hakkında ama öğrenmeye anlamaya çalışıyorum

Arkadaslar bence pc de calişan bir yapay zeka yapin ve guncellenebilir olsun. Yani yazilim bilen herkes ekleme yapabilir ve ögrenen bir bilgisayarimiz olur.

Yeni nesil bilgisayarlardan beklentileriniz ...
-Konusabilmesi
-Sesle komut verilebilmesi
-Ev ile senkronize olmasi. (isiklar saat 12:00 de kapatilacak gibi)
-Gelismis yapay zekasi olmasi (leb demeden leblebiyi anlayabilmesi)
-El hareketlerini taniyarak, islem yapabilme (Azinlik Raporu'nda Tom Cruise'un yaptigi gibi)
-Bence konusarak veya sohbet ederek daha etkili ve eglenceli olurdu.
-Nbr?
-Sorma moralim çok bozuk.
-Takma kafana.
-Her neyse güncellestirmeleri yapmissindir insallah. gibi.. :)

evet bu fikir (robot yapma fikri) güzelbirşey olmuş ama sanırım biri konu olsun diye bu başlığı ortaya açmış ve kaçmış....???

başarılı çalışmalar...

30 sene once dedıgınız robotomu yaptınız ???
şaka gıbıde...

ben elektronikle uğraşmaktayım. aynı zamanda mühendislik fak öğrencisiyim.
robotik için ne ile başlamalıyım yardımcı olursanız sevinirim

tavsiyem dc motorlar ,sürücüleri,ve süren işlemciler (PIC başlangıç için en iyisi kolay bulur kolay programlarsın) ile başlarsan gerisi gelir
heves ve merakına bağlı olarak çok hızlı ilerleyebilirsin:cool:

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri