Revit ile Elektrik Proje

Katılım
13 Mar 2013
Mesajlar
80
Beğeniler
3
Puanları
3
#1
Revit ile elektrik proje hazırlamayı öğreniyorum. Revit'le elektrik projesi çizenler varsa, karşılaştığım birkaç sorunu soracağım. Bizdeki Avrupa standardına uygun bilgileri içermiyor, mesela kablo kalınlıkları ve izolasyonları Amerikan standardına göre, bizdeki projelerde kullandığımız malzemeler yok. Yangın algılama ve yıldırımdan koruma ve topraklama gibi birçok elektrik proje kısmına yönelik sistem ailesi de yok. Bazılarını elle oluşturmak mümkün olabilir sanırım.

Elektrik proje hazırlamak için bence program yetersiz, desteklediği kısımları hazırlamak da daha zor. Proje ekipleri arasında, şirketlerde farklı Revit sürümleri kullanımı imkansız ve ek maliyet oluşturmak için hazırlanmış bir para tuzağı gibi. Mesela 2016 sürümünde hazırlanan projeyi, önceki yıllarda açamıyor, 2017'de açıp kaydederseniz, 2016'da bir daha açamıyorsunuz. AutoCad gibi eski sürümler için kaydedemiyorsunuz.

Yani bana, Revit yetersiz, daha zor ve de para tuzağı gibi geldi. Şantiyede çalışanlar 3 boyutlu olarak Revit'le açıp, projeyi ona göre uygulamıyorlar zaten. Yine 2 boyutlu çıktı alınacak. Sizce de Revit gereksiz, kullanımı zor, anlamsız ve de para tuzağımı, ya da sizin görüşünüz ne? Şimdiden teşekkürler.
 

Benzer konular


Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
102,035
Mesajlar
717,976
Kullanıcılar
381,154
Son üye
brky21

Yeni Konular

Üst