(Resimli) Ütü ile Baskı Devre Çıkarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konudaki teşekkür mesajları silinmiştir. Böyle durmlarda teşekkür etmek istediğiniz mesajdaki teşekkür butonunu kullanınız.

elinize sağlık çok güzel olmuş ama benim sormak istediğim plaketin üzerindeki yolları nasıl izole ederiz bilginiz var mı?

guzel olmuş bır özellik ilave etsek usta darılmaz heralde:) anı yontemı fotoğraf kağıdına lazer çıktısı alıp basaarsak 0.20 mm yollar dahı hatasız çikiyor ayrıca bu işi bıraz abartmış olabılırım kırtasıyelerde ve fotokopıcılerde sicak kimlik kaplama makınaları var onlardan aldım bakırlı plaketı bu makınadan uç-4 sefer geçırıyorum ütü ile her noktaya eşit baskı uygulanmıyor ama kimkil kaplama makınsıyla her noktaya eşit baskı yapıldığı için daha temız hatasız kart çıkıyor ben bu şekılde yaptığım kartlarda hiç rotuş yapmıyorum tavsıye ederım

guzel olmuş bır özellik ilave etsek usta darılmaz heralde:) anı yontemı fotoğraf kağıdına lazer çıktısı alıp basaarsak 0.20 mm yollar dahı hatasız çikiyor ayrıca bu işi bıraz abartmış olabılırım kırtasıyelerde ve fotokopıcılerde sicak kimlik kaplama makınaları var onlardan aldım bakırlı plaketı bu makınadan uç-4 sefer geçırıyorum ütü ile her noktaya eşit baskı uygulanmıyor ama kimkil kaplama makınsıyla her noktaya eşit baskı yapıldığı için daha temız hatasız kart çıkıyor ben bu şekılde yaptığım kartlarda hiç rotuş yapmıyorum tavsıye ederım

Dediğiniz yöntemi yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Sırf FR4 baskıdevre çıkarmak için laminasyon cihazı aldım. Ama 2 hafta kadar önce rezistansı bozuldu sanırım. Isıtmıyor. Çok kullanışlı bir yöntem. 2. el piyasada bulmak mümkün. Arkadaşlara ben de tavsiye ediyorum.
Bu arada ben de abartmıyorum. 0,2mm lik yollar laminasyon makinasıyla çok temiz çıkıyor.

elinize sağlık çok güzel olmuş ama benim sormak istediğim plaketin üzerindeki yolları nasıl izole ederiz bilginiz var mı?

Yolları izole etmedeki amacınız maskelemek ise (plaketin altındaki yeşil madde) sprey vernik kullanabilirsiniz. Hırdavatçılarda ve boyacılarda vardır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
laminasyoın makinalarının fiyatları nedir acaba?

slm fabrisio gerçekten güzel bir iş çıkarmısın benim bir sorum olcaktı kanallar için fırça kullanmamanın sebepbi kullandıgınız malzemeden dolayımı ?

çok detaylı ve güzel anlatım okulda bile bukadar ayrıntılı anlatılmamıştı teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri