(Resimli) Ütü ile Baskı Devre Çıkarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ben normalde baskı devreyi elişi kağıdılarıla yapıldıgını biliyordum onda daha ii sonuçlar alınıyormuş fakat fırçalama işlemi yapılıyor siz fırçalamaya gerek yok demisiniz bende neden diye soruyom kullandıgınız kağıtdan dolayımı ? sorum budu :) inşl açıklamayı ii yaptım bu sefer.

Arkadaşlar Asetat yerine kasapların et sardığı kağıtlardan kullanıyorum yüzeyi plastik kaplamalı olduğu için neredeyse hatasız baskı yapabiliyorum.. Üstelik kilosu 5 lira :)

Arkadaşlar, eğer kağıt kullanırsanız ütüleme sonrası birde onu plaketten çıkarmak için uğraşacaksınız. Asetat plastik yapısından dolayı plakete yapışmıyor. Ama önemli bir kriteri daha hatırlatayım. Ütüleme bittikten sonra plaket tam soğumadan asetatı çıkarmaya çalışmayın. Yoksa mürekkebin bir kısmı asetatta kalabilir.

ütü ile gerçekten ısıyı eşit dağıtmak sorun.bazı yerler gereğinden fazla genişliyor.
laminasyon makinası almak şart oldu sanırım.
her makinanın arasına girer mi bu plaketler.alırken nelere dikkat edelim?

aslında bu yöntem her çeşit kağıt ile yapılabiliyor ve sonuçta alıyorsunuz. asetat' ın üstünlügü şeffaf oluşundan dolayı, çift yüzeyli baskı devre yapıyorsanız, adamı canından bezdiren hizalama işini çok kalaylaştırıyor.
ayrıca zor bulunan tehlikeli kimyasallarla uğasmayın, her markette bulunan "porçöz" kulanın.
teşekkürler sn fabrisio

Son düzenleme:
ya bunu lazer yazıcıya basmakmı gerekiyor

fabrisio lütfen irtibata geçermisin yardımın gerekli telefonunu mesaj atarmısın

güzel paylasım tesekkurler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri