Resimdeki Panoda bulunan işaret lambası ve bağlantısı ?

Merhaba abiler. Tali panolarda, pano kapağında işaret lambaları oluyor ve pano kapağının hemen arka kısmında bu lambalarla alakalı bir kısım var. Ok ile gösterilen kısım nedir? ve bu pano işaret lambalarının bağlantısı nasıldır?

işaret lambası.png

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu panolarda kullanılan göz lambası deriz. Panoda üçfaz elektrik olduğunu gösterir. Bağlantısıda panoya gelen kolon hattının k otomat sigortasının çıkışına bağlanır.

Göz lambasi denmez benim bildigim sinyal lambası denir..bu lambalar için panoya 3 tane sigorta konur.lamba fazlari sigortalara girer.notrler birleştirilip baraya bağlanır.ana sigorta cikisindan veya kakr cikisndan enerjisini alıp kendi sigortaları Uzerinden panoya bağlanır..pano enerjisi kesilirse lwmbalarda yanmaz.kapak kapalı konumdayken enerji varmı yokmu anlamış oluruz

Son düzenleme:
Sayın çaylak sınyalmi gözmü onu halkın anlayacağı dilden anlatmak gerekmez mi?

Abim yanlış anlama teknik olarak adı neyse o kullanılmalı bana göre.

Yalnış anlaşılacak bir durum yok. Teknik olarak izah edilmesi güzel tabide lakin karşımızdaki şahıs elk. olduğu halde anlamıyor.

Göz lambasi denmez benim bildigim sinyal lambası denir..bu lambalar için panoya 3 tane sigorta konur.lamba fazlari sigortalara girer.notrler birleştirilip baraya bağlanır.ana sigorta cikisindan veya kakr cikisndan enerjisini alıp kendi sigortaları Uzerinden panoya bağlanır..pano enerjisi kesilirse lwmbalarda yanmaz.kapak kapalı konumdayken enerji varmı yokmu anlamış oluruz

teşekkürler aradığım yorum buydu. Çünkü bu lambaların açıklamalı bağlantı şeklini bulamamıştım hicbiryerde

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri