-Reed anahtar

Pistonların konumunu belirlemek için kullanılan mıknatıslı sensörlerdir. Montajı ve kullanımı kolaydır.

Asansor seviye sivici olarak da kullanılırlar.

Asansor seviye sivici olarak da kullanılırlar.

bitirme projesi olarak plc kontrollü asansör yapıyorum.
arkadaşımızın dedigi gibi kabin seviye anahtarı olarak kullanıcam.
yalnız bir sıkıntım var;
birkaç mıknatıs ile seviye ölçümü yapmak istedim. mıknatıs rölenin ortasında oldugu zaman algılama çok az(yok gibi). mıknatısı tüpün kenarlarına dogru kaydırdıgımda algılama mesafesi yükseliyor. tüpü(röleyi),yatay olarak kullanmaya karar verdim. ( dikey olarak kullandıgımda kabin birkaç milim kayma yaptıgında sensör bilgisi yok oluyor) redüktörlü bir dc motor kullanıyorum.
reed röle kullanım şekli hakkında ayrıntılı bir bilgiye ulaşamadım.?
deneme yanılma yoluyla prensibini aanlamaya çalışıyorum.
içerisindeki yassı teller mıknatısa dönük olmak zorunda mı?
şimdiden çok teşekkürler.

reed anahtarların yerını tutacak bır eleman daha var bu yarı ıletkenlı bcxx transistor gıbı uygulama alanları arabaların şaftında gomulu mıknatıs aracılığıyla kılometre sayacı olarak bırçok kullanım alanları var lojik çıkış verır 1 veya 0 ugn3132 sık kullanılan ürün ben bunu reed anahtarların yerıne kullanıyorum reed anahtarlar hem pahalı hem kullanışlı değıl kırılma veya hata verme payı çok yuksek

Tekin bey UGN3132'yi MAX: 24V. 25mA. Olarak kullanıyoruz galiba. bunu 220v. da bir kontaktör boninini sürebileceğimiz güçte olanı varmıdır. kontaktör 100mA. gibi akım çekiyor.

şu anda reed anahtarını bisikletime hız sensörü yapmak için kullanacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,139
Son üye
muhamedarslantas38

Yeni konular

Geri