Raylı bir sistem başlatma sorunu.

Olmaz Sn. yasin erol Bir kere sizin çiziminizde devreye enerji verildiği an Start butonuna basmaya gerek kalmadan direk ileri yönde çalışmaya başlar. Sonra başka bir hata Swich konum değiştiriken çok hızlı olması lazım zira kontaktörün birini kesip diğerini besleyecek bu arada kestiği kontaktörün mühürlemesinden faydalanacak....????
h8c5j.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Olmaz Sn. yasin erol Bir kere sizin çiziminizde devreye enerji verildiği an Start butonuna basmaya gerek kalmadan direk ileri yönde çalışmaya başlar. Sonra başka bir hata Swich konum değiştiriken çok hızlı olması lazım zira kontaktörün birini kesip diğerini besleyecek bu arada kestiği kontaktörün mühürlemesinden faydalanacak....????
h8c5j.jpg
bu çizimi ekts proğramında denedik çalışıyor sizde deneyin isterseniz......

Sn. yasin erol sırf sizin için ilk kez EKTS kullandım...
........İşte Sonuç.....

h958m.jpg

sn Ertek 68 teşekkür ederim . yapmış olduğunuz çizimde hata var sağ swicinin bağlantılarını kontrol edin lütfen

sn Ertek 68 teşekkür ederim . yapmış olduğunuz çizimde hata var sağ swicinin bağlantılarını kontrol edin lütfen
Her yeri hata zaten... Ben Senin çizimiyin aynısını yaptım göresin diye Kardeş... Sende amma inat çıktın Yanlışta bu kadar ısrar etmek sana ne kazandırıyor anlamadım... Bildiğin gibi yap Allah kolaylık versin...

ya burdaki cevaplara bakınca anladığım kadarı ile problemi olan asker arkadaş hiç daha önce bu işle uğraşmamış adama bir türlü ileri geri enversör devresi araması gerektiğini bir türlü söyleyemediniz.hem sonuçta adam elektrikçi filan değil ne anlatsanız boş.

bu arada
kardeşimizin o devreyı yapması çok çok zor
nedenıne gelince arkadaşlarıma swich baglantısı desem benı anlarlar ...
onun için deneyımı olmamıs bı arkadasımın bunun gıbı işleri bılen bı kısı ıle uygulaması ogrenmesı acısından faydalı olur
aksı takdırde anca uzerıne yuk almıs olur

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri