Rüzgar Türbinini Bitirdim.

hocam ellerin dert görmesin bende bitirme tezimde bu tarz bir devre gerçeklemek istiyorum umarım yardım edersin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sayın zzzdanay.
Sadece 3-5 led yakıp, tezimi vereyim derseniz küçük bir dc. motorla yaparsanız 250-300 tl. civarı olur.
Ama yapmışken evimin çatısına koyarım, 40 ah.lik bir akü şarj edip, elektrik kesildiğinde lambaları yakarım derseniz 700-800 tl.yi bulur.
Şimdiye kadar 4 öğrenciye yardımcı oldum, hepsi de sunumlardan iyi not almışlar.

peki dc motoru okuldan kendim getirsem fiyatta ne kadar ucuzlama sağlanır. 250-300 tl bile benim için büyük bir meblağ

Sayın zzzdanay.
Alacağınız dc. motor öyle 3000-5000 devir/dakika olan motorlardan olmasın. Mümkün olduğunca az devirli motor olsun.
Bir de 24 v. veya daha yüksek voltajlı olursa daha iyi olur. Çünkü biz türbinden en fazla 500-600 devirlerde verim alabiliriz.
Siz motoru ayarlayın elimden geldiğince yardımcı olurum.

büyük dişliden küçük dişliye mekanik güç aktrırken devir sayısı yükselir ama güç düşer. o açıdan küçük dişliye bağlı gücün üzerinde güç uygulamak gerekir büyük dişliye. küçük dişliden büyük dişliye güç aktatırken devir düşer ama uygulana güç düşer. düşük devirli bir jeneratör uygulamasında mekanik güç aktarımı çok ii hesaplanmalı. bende böyle bir proje düşünüyorum. ama biraz arge için mali kaynak gerekiyor.

Bu konu başlığını ben açtığım halde bundan sonra burada sorulan sorulara cevap veremeyeceğimi, bu forumda artık yazmayacağımı, kendi kendimi uzaklaştırdığımı üzülerek bildiririm.

sayın Şef size özel mesaj atmak istedim fakat posta kutunuz dolmuş

Ustam çok güzel işler başarmışsınız bende evime bir türbin yamak istiyorum hidrafor(1.5 kw) derin su kuyusu pompası(1.5 kw) ve kazanın fanı ve su pompasıiçin(125 w+200 w) için bişey istiyorum siz yapıp satıyorsanız bana maliyeti ne olur acaba birde bulunduğum yer her zaman rüzgarlı değil nasıl bişey yapılabilir mesela

Bu konu başlığını ben açtığım halde bundan sonra burada sorulan sorulara cevap veremeyeceğimi, bu forumda artık yazmayacağımı, kendi kendimi uzaklaştırdığımı üzülerek bildiririm.

Sef hayirdir neden boyle bir karat aldiniz

Sent from my LG-P880 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Sef hayirdir neden boyle bir karat aldiniz

Sent from my LG-P880 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app
İnsanın kendisini ara sıra nadasa bırakması gerekiyor. Kendimi nadasa bıraktığım bir zamanda alınmış karar.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri