rüzgar arabası

hsynylmzgl

Üye
mrb, ben elektrik mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim.benim rüzgar arabası yapmak gibi bir hayalim var. ne yapmam gerekiyor, nelerden faydalanabilirim, bu konuda tavsiyeleriniz ne olabilir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bence ayakları daha yere basan işlerle uğraş. Bu ne ya.

Sayın hsynylmzgl kardeşim.
Benim düşündüğümü sende düşünmüşsün. Benim hayalimdeki projeyi anlatayım sen yapıver.
Normal, 4 tekerlekli basit bir araç yapabilirsen ben rüzgar kısmını anlatayım. Arka tekerleklerin milinin ortasına bir dişli koyuyorsun. Aracın üstüne dikey eksenli rüzgar türbini monte et. Ortasındaki milin ucuna da bir dişli koy, her iki dişliyi birbirine birleştir. Rüzgar olduğu sürece başka hiçbir enerjiye ihtiyaç olmadan araç yürür.

Şayet aklına yatıyorsa, gerekirse resim, şema çizebilirim. Hayal gücü olan insanları severim. Elimden gelen bilgi paylaşımında bulunabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri