röle kontrolü

arkadaşlar merhaba öncelikle 24 volt verip 220 volt roleyi tetıklemek adına bır devre yaptm ama role yı kontrol eden de bır buton var sımdı yapmak ıstedıgım roleyı ortadan kaldırıp daha ınce 9mm altında bır boslugum var orada role yerıne ne kullanabılırım yada nasıl bır devre olabılır ???

Konuyu biraz açarsanız yardımcı olmaya gayret gösteririz.

kardes 0.14amperlik bir fan surecegım onun ıcın role ıle calıstıryorym sorun yoktur ama yer srunmuz oldugu ıcın role genıs ve sorun oluyor daha kucuk bır malzeme kullanıp roleyı calıstırmam gerekıyor bunun ıcınde role yı kaldıracagım devrede role gorevi gorecek bır farklı devre yapmak ıstıyorum moc3021 ve triak devresini kurdum sorn oldu baska bır devre kullanmak ıstıyorum

kardesım ben pic12f675 kullanıp buton kullanıp butona bastıgımda pici iletme gecırıp transıstorle role yı cektırıyorum yanı devre dc ıle calısıyor sadece roleyı tetıklemek ıcın

2018-01-28_21-37-25.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Problem sadece rolemi yoksa kartın kapladığı yermi?

hocam bakın sımdı mesele role yanı role yı pcb ye monte ettigimiz de 10mm oluyor ve bu ordaki alandan buyuk bızım alanımız 6mm oldugu ıcın bunun ıcın de boyle bır role yoktur bundan dolayı roleyı ordan kaldırmak yerıne role gorevı yapacak br devre yapmak sadece

yani eni boyu degıl derinligi sorun benım ıcın

Moderatör tarafında düzenlendi:
fan dc 12 falan ile çalışıyorsa direkt bd serisi bir transistörle süremezmisin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri