Röle devamlı kontak yakıyor.

ookn

Üye
Arkadaşlar merhaba. Elektirkten pek anlamıyorum aslında. Aracımla ilgili bir sıkıntı oldu fakat nereye götürsem çözemediler.
Kızdırma bujilerinin rölesinin kontakları devamlı yanıyor. İlk üzerindeki rölenin 2 kontağı yanmıştı. Yenisi aldım taktım, arıza ışığı sönmedi. 1 hafta sonra tekrar söktüğümde gene 1 tanesi yanmıştı. Yenisini tekrar aldık ama takmaya korkuyorum. Neden sürekli yanar ki ? Tesisatta birşey yok. Bujiler arızalı olsa röleyi yakmaz sanırım. Yüksek akım geçireceği birşey de yok. O kadar sık kontak açıp kapatmadım da ısınıp yansın. Nedeni nedir acaba ?

Arkadaşlar merhaba. Elektirkten pek anlamıyorum aslında. Aracımla ilgili bir sıkıntı oldu fakat nereye götürsem çözemediler.
Kızdırma bujilerinin rölesinin kontakları devamlı yanıyor. İlk üzerindeki rölenin 2 kontağı yanmıştı. Yenisi aldım taktım, arıza ışığı sönmedi. 1 hafta sonra tekrar söktüğümde gene 1 tanesi yanmıştı. Yenisini tekrar aldık ama takmaya korkuyorum. Neden sürekli yanar ki ? Tesisatta birşey yok. Bujiler arızalı olsa röleyi yakmaz sanırım. Yüksek akım geçireceği birşey de yok. O kadar sık kontak açıp kapatmadım da ısınıp yansın. Nedeni nedir acaba ?
Muadil degil orjinal malzeme kullanın. Yine sorun devam ederse snubber düşünebilir.

Mercedes mi?
Aracınızın marka modelini yazarsanız...

Mercedes mi?
Aracınızın marka modelini yazarsanız...
Araç ssangyoung kyron. Mercedes m200 motoru kullanıyor. Röle orginal çıkma sağlamdı. Takınca 1 hafta içinde kollardan biri yandı . Önceki kendi rölesininde 2 kontağı yanıktı

Araç ssangyoung kyron. Mercedes m200 motoru kullanıyor. Röle orginal çıkma sağlamdı. Takınca 1 hafta içinde kollardan biri yandı . Önceki kendi rölesininde 2 kontağı yanıktı
İhtimal olarak konuşuyorum. Röle sağlam olduğu halde ecu dan gelen yanlış bir sinyal ya da başka bir sebeple çekili kalıyor olabilir . Bu noktada yeni role takılınca kızdırma sonrası rölenin bıraktığının teyidi bence yapmanız gereken ilk şey. Yine de kontaklarin yanmaması gerekir . Acaba kızdırma bujileri değiştirildi mi daha önce?

Kızdırma Rölesi arızaları genelde 3 sebepten oluşuyor:
1. Aşırı Hararet
2. Eletriksel bağlantı veya başka nedenlerle akım dalgalanmaları.
3. Kirli yakıt enjektörleri.

Ayrıca söylediğiniz arızaya sebep olmaz ama, Kızdırma bujilerini ölçün.
Ölçü aletinizi en düşük ohm kademesine alın, ortalama 10 ohm civarındadır, hepsi aynı olmalı.
(değer farklı marka modellerde değişebilir.) Sökmeden, başlığı çıkararak ölçebilirsiniz.

Çok önemli bir hususta bu bujileri muhakkak takım halinde, hepsini değiştirin.

İşini iyi bilen bir usta-tamirci ile çalışın.
Kolay gelsin

Kızdırma Rölesi arızaları genelde 3 sebepten oluşuyor:
1. Aşırı Hararet
2. Eletriksel bağlantı veya başka nedenlerle akım dalgalanmaları.
3. Kirli yakıt enjektörleri.

Ayrıca söylediğiniz arızaya sebep olmaz ama, Kızdırma bujilerini ölçün.
Ölçü aletinizi en düşük ohm kademesine alın, ortalama 10 ohm civarındadır, hepsi aynı olmalı.
(değer farklı marka modellerde değişebilir.) Sökmeden, başlığı çıkararak ölçebilirsiniz.

Çok önemli bir hususta bu bujileri muhakkak takım halinde, hepsini değiştirin.

İşini iyi bilen bir usta-tamirci ile çalışın.
Kolay gelsin
Motor kısmındaki mekanik arızaların role kısmına yansıması nasıl oluyor üstadım. Mevcut kızdırma bujisi daha fazla mı akim çekıyor?

Son düzenleme:
kablolara bak soketlere bak belki gevşek yada kirliler kablolarda kısa devre olabilir.

Son düzenleme:
Motor kısmındaki mekanik arızaların role kısmına yansıması nasıl oluyor üstadım. Mevcut kızdırma bujisi daha fazla mı akim çekıyor?
Evet, hararet bujinin bozulmasına da yol açabiliyor, aşırı ısı dalgalanmaları da (çok soğuktan- aşırı ısıya) röleyi bozabiliyor. Mercedesim yok ama bu problem Mercedes ler için neredeyse standart deniyor.

Evet, hararet bujinin bozulmasına da yol açabiliyor, aşırı ısı dalgalanmaları da (çok soğuktan- aşırı ısıya) röleyi bozabiliyor. Mercedesim yok ama bu problem Mercedes ler için neredeyse standart deniyor.
Genelde bujinin kesmesi meşhurdur ama direncinin azaldığını da sizden duymuş olduk .

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri