ptc korumalı motor

değerli ustalar bir şey merak ediyorum. günümüzde motorları neden acaba ptc korumalı yapmıyorlar.masraflı bir şey değil. acap para kazanma uğrunamı bunca zahmetler. çünkü çalıştığım işyerinde inanın ptc korumalı 10 adet 20 yıllık motor va rbir tane yandığını görmedim.görüşlerinizi bekliyorum. saygılarımla.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sanırım sadece maliyet kaygısından kaynaklanıyor başka ne olabilirki

maliyet değil arkadaşım ptc denen şeyin tutarı neki. adi bir fanın içinde bile var.saygılar.

değerli ustalar bir şey merak ediyorum. günümüzde motorları neden acaba ptc korumalı yapmıyorlar.masraflı bir şey değil. acap para kazanma uğrunamı bunca zahmetler. çünkü çalıştığım işyerinde inanın ptc korumalı 10 adet 20 yıllık motor va rbir tane yandığını görmedim.görüşlerinizi bekliyorum. saygılarımla.

Motorlar aşırı yüklenmeden dolayi çok fazla ısınır. Bu durum motorun izolasyonun erimesine yol açıp motorun zarar görmesine sebebiyet verir.Motor koruma rölesinin PTC özelligi, motor sicakligi belli bir seviyenin üzerine çiktiginda motorun enerjisini keser ve motor sicakligi normal degerine gelinceye kadar motora enerji verilmesini engeller. R- S - T fazlari sirali bir sekilde bağlanmadigi sürece motora enerji verilmesini engeller. R,S ve T gerilimleri normalken röle çekilidir. Bu tür motor koruma röleleri; motor sürücü devrelerinin (siemens , fanuc, telemecanique) çıkışında kullanılabilirmi?

Sürücü ıle sürülen motorlarda kullanabılırsınız ama, motor uzun zaman yavas hızda, düşük frekansada calıstırılırsa, sogurma fanı yeterli devirde dönmiyeceğinde, sargılar cabuk ısınacakdır. Bunu önlemek için, harıcı sogutma için fan baglamanız gerekır..

Merhaba arkadaşlar. Forumda marka verilebiliyormu bilmiyorum ama PTC ve PT100 motor koruma elemanını kullanan yerli üreticiler bulunmaktadır.

motorlarda ptc kullanımı devam etmektedir.Ptc olmayan motorlar genellikle sarımdan gelen motorlardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri