Pt100

Herkese kolay gelsin öncelikle...
Şimdi bir pt100 plcden giriş çıkış alıyor fakat ölçümünü 20 derece arttırmak istiyoruz bunu yapabilir miyiz? Yani 85 dereceye ayarlanan programda pt100 85 gösteriyor fakat su kaynıyor. Plc den müdahale edemiyoruz başka önerisi olan yada fikir sunabilecek arkadaşlar varsa buyurun.. Şimdiden teşekkürler. Not : Pt100 ler sağlam.

Herkese kolay gelsin öncelikle...
Şimdi bir pt100 plcden giriş çıkış alıyor fakat ölçümünü 20 derece arttırmak istiyoruz bunu yapabilir miyiz? Yani 85 dereceye ayarlanan programda pt100 85 gösteriyor fakat su kaynıyor. Plc den müdahale edemiyoruz başka önerisi olan yada fikir sunabilecek arkadaşlar varsa buyurun.. Şimdiden teşekkürler. Not : Pt100 ler sağlam.
PT100 plc direk mi bağlı?bir ısı kontrol cihazına bağlı değil mi?Ben bir kaç uygulama gördüm pt100 ile ama hepsinde pt100 ler ısı kontrol cihazına bağlıydı ve ısı kontrol cihazı ile artı ve eksi olarak dereceyi ayarlayabilirisiniz yani:Siz istiyorsunuz ki gerçek sıcaklıktan 20 derece yüksek okusun veya 20 derece eksik okusun diye

Evet eksik değil gerçek sıcaklıktan 20 derece fazla görsün. Dirençleri bağladığımda eksik görecek diye düşünüyorum ama.. Yine de eminseniz deneyebilirim. Son olarak da evet alışverişini plc den yapıyor ısı kontrol cihazı ne yazık ki yok. Teşekkürler

Şimdi plc den yapılabildiğini biliyorum yanlız problemin kaynak noktasıda burası makinayı satan firma plcden müdahale etmek için çok yüksek bir rakam teklif etti. Bunuda çalıştığım firma istemiyor doğal olarak. Başka önerisi olan varsa çok faydalı olacak. 85 dereceden yukarı da gösteriyor o konuda sıkıntı yok.

peki pt100 ün saglam oldugunu nerden anladınız
ısıdıcıları devreye nasıl alıyorsunuz cıkartıyorsunuz ssr röle üzerindenmi sayet boyle ile analog cıkıs modulundede sıkıntı olabılır

Şimdi plc den yapılabildiğini biliyorum yanlız problemin kaynak noktasıda burası makinayı satan firma plcden müdahale etmek için çok yüksek bir rakam teklif etti. Bunuda çalıştığım firma istemiyor doğal olarak. Başka önerisi olan varsa çok faydalı olacak. 85 dereceden yukarı da gösteriyor o konuda sıkıntı yok.
Bunun tek yolu plc den ısı ayarlarını düzenlemek eğer direnç gibi bir şey bağlarsanız devreye plc üzerinde ki ayarlar düzelmediğinde sıcaklık göstergesi yine yanlış bir değer gösterecek.Makine eğer yeniyse bu üretim hatasıdır ve satıcı düzeltmeli eski makine ise başka bir yazılımcı yazılımcı bulup daha uygun fiyata tamir ettirebilirsiniz yazılımda koruma şifre si yoksa tabi

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri