Projem için Ücreti Karşılığında Özel Devre yaptırmak istiyorum

evet gördüm ankara ostimdede üretici olabilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Main kayış bulmayı beklerken boş cd haznesini yapmaya başladım.Yapmadan önce de mekanik kısımları çiziyorum.Bugüne kadar amatör olarak çiziyordum ama bundan sonra daha prof bir program ile çizeceğim çünkü çizmeden bazen yanlış ve gereksiz malzeme alıyorum ve zaman kaybediyorum.Çizdiğimde görselleşiyor ve ihtiyaç daha kolay görülüyor.

şu an elektronik kısım ne alemde arkdaşlar ben bu bölümü yeni okudum bende yardımcı oalbilirm PIC+DEVRE YAZILIM+pc yazılımı felan ..
yapabilceğim.. ne olursa yada tasaranmış bi devre varsa baskı devre felan yaparım.. ne bilim hoşuma gitti gerçekten herkes inyardımcı olmaya çalışması güzel bişey..

Eletronik kısmı konuştuk biraz ama mekanik olana kadar ara verdik.Çünkğ yukarıda da yazdığım gibi mekanik yapımı uzun sürüyor ve tek tek kullnılacak bütün malzemelerin ayarlanması,seçilmesi,bulunması ve yaptırılması çok zahmetli ve ben bir firmada çalışıyorum bu işe günde 2-3 saat ayırabiliyorum.Mekanik ile ilgili gelişmeleri ortaya bişey çıktıkça yazıyorum.Yardımcı olacağınız kesin birşeyler olacaktır.

saygılarımla

Bu mekanik beni çok bunalttı.Kumpas ile ölçe ölçe bir sürü çizim yapıp öyle yaptırmama rağmen bir şekilde %100 verimli sonuç alamıyorum.Ana kol da kayış hariç diğer kısım tamam ancak bu işin %20 si gibi.Diğer kısımları da yapmaya başladım.Bir süre gelişmeden ziyade düzgün ve hatasız tasarımla uğraşmak gerek.uzun zaman harcayıp yaptırdığım malzemeler arasında uyumsuzluklar çok can sıkıcı:(

sayın aytserko yazışmalarına rastlıyorum allah kolaylık versın mekanik işi biz elektronikçilerın en sevmedığı iştir:)4 yıl oldu sizin gibi bende CNC yapmak istedım yazılım sorun değil bir şekilde çıkılıyor içinden mekanik yorucu mekanik için ingilterede bir adamın guzel bir kitabi vardı CNC tezgahinin en kuçuk parçasına varana kadar metrick olarak çizimini yapmış adam bu kitap ı aldım ama biz türklere kisa yol varken:)çok uzun geldı uygulamadım sizin gıbı bende hazırladım bu yaz değişik bir tezgah yapmak niyetım işliyecek parçayı bilgisayarda paintte çizdiğim şekil olacak veya bir resım mekanığını bir ustaya pasladım içinden çikacak kapasıtede bır arkadaş gerçekten sizinde işiniz zor ama ürün çikinca çalışınca bütün yorgunluk aninda biter ben buna şahidim kolay gelsın

Uğraşmaya devam.1 yıl diyorum ben bakalım hayırlısı artık.Çözüm aramaktan zevk alıyorum ama yorucu ve sıkıcı olduğu da kesin.Yani a dan z ye bütün parçaları yaptıracak ne durumum ne de imkanım var.Bu yüzden elimdekileri referans alıyorum ve bunlara parça uydurmak zor oluyor.Neyse olacak artık.

merhaba sakın vazgeçme en guzel zevkten mahrum kalırsın sonra her işin bir sikinti veren zamanı vardır baharda malatyadayım bir aksılık çıkmazsa nisanergeç mayıs:)

Uğraşmaya devam.1 yıl diyorum ben bakalım hayırlısı artık.Çözüm aramaktan zevk alıyorum ama yorucu ve sıkıcı olduğu da kesin.Yani a dan z ye bütün parçaları yaptıracak ne durumum ne de imkanım var.Bu yüzden elimdekileri referans alıyorum ve bunlara parça uydurmak zor oluyor.Neyse olacak artık.

Merhaba
Sakıncası olmazsa şimdiye kadar yapılan işlerden birkaç .jpeg veya video verebilir misiniz?Galiba siz komplike bir tasarım yapıyorsunuz.Bana kalırsa daha basit ve primitif bir taslak hazırlayıp(kalın şeffaf plexiglasın,levha ve takoz şeklinde olanını işlemek metali işlemekten daha kolaydır.Şeffaf olması da işinizi daha da kolaylaştırır.Yapıştırma sökme delme diş açma vs daha az emek ve para gerektirir.Prototipi yapıp çalıştırdıktan sonra daha komplike olarak tasarlanabilinir hatta kalıp dahi yapılabilir.Bana göre bir başka sorun da PC'den kontrol söz konusu olduğu için PC'den gidecek dataların sistemin nerelerini kontrol edeceği ve kaç komut gerekeceği tasarım aşamasında ayarlanması gerekir.CNY70 veya TLP serisi optokaplırların hatta telli rölelerin de baştan tasarlanması gerekir diye düşünüyorum.Ayrıca boş ve dolu disketlerin CD veya DVD olması yani iki çeşit olması mantığı kurma aşamasını zorlaştırır.Özetle İşe başlamadan evvel bir akış diyagramı çıkarmanızı bu akış diyagramına göre çalışacak elemanları tasarlamanızı öneririm.Ben en baştan beri isiste simüle etmeye çalışıyorum.Sadece PIC seçimi için bile birkaç gün düşündüm.(18F4520 ile çalışıyorum ne kadar başarırım Allah bilir).Tekrar kolay gelsin derim.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri