Projem için Ücreti Karşılığında Özel Devre yaptırmak istiyorum

main loop bizim kullanmayı planladığımız step motor sürücü devre ile kaç step motot kontrol edebileceğiz.Her bir motor için 1 tane mi almak gerekecek?Ona göre maliyet ekonomisi yapmam gerek:)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu arada arkadaşlar kolu yukarı aşağı hareket için ray dan vazgeçtim.Birkaç denem yaptım ve ray dik duruşta kendine kayış ve kol bağlandığında 1-2 cm sarkmaya sebep oluyor.Bu yüzden ray yerine aşağı yukarı hareketi ince bir mil üzerinden kayar halde yapacağım.Bunun çizimini bugün yaptım.Adıyaman a iş için gidip geldim 5 saat minibüste bol bol çizim yapma imkanım oldu.Elimde mil de var.boyu kurtarırsa hemen yarın deneyeceğim.

Saygılarımla

Merhaba
MCU olarak ne düşünüyorsunuz?Ben şöyle basit bir tasarlama yaptım en az 3 motor olsa(1-yukarı-aşağı 2-kafanın dönmesi için 3-CD tablasını dönmesi için)18Fxxx serisi kullanmak gerekir diye düşünüyorum.Bir diğer konu da PC'den kaç kontrol olmalı yani PC'den kontrol edilecek kaç eleman var?Şimdilik sadece CD_DVD_RW var.Acaba başka kontroller de var mı?Ayrıca CD-DVD-RW PC'den ayrı mı konumlanacak?yoksa PC'nin üstündekini mi kullanacaksınız?Fiziksel tasarım bittikten sonra tekrar yazışalım.Yalnız işin en zor tarafı mekaniktir.Çok hassas olmalıdır.Galiba 1.8 lik stepmotor kullanacaksınız,oldukça hassastır.

main loop bizim kullanmayı planladığımız step motor sürücü devre ile kaç step motot kontrol edebileceğiz.Her bir motor için 1 tane mi almak gerekecek?Ona göre maliyet ekonomisi yapmam gerek:)

şimdi bende biraz işin mali seçim kısmını sana bırakıyorum. hazır olanlar bir motor için bir adet gerekiyor. toplam 3 adet için nekadar tutar bilmiyorum. sonuç olarak diğer sensörler ve elemanlar ve pc bağlantısı için kart çizilecek. istersen ben devrenin tamamının baskı devresini çizeyim bitsin bu iş. montaj işinide rahatlıkla yapabilirsin. programıda gönderirim yüklersin çalıştırırız. en uygun maliyet ancak böyle çıkacak bence. be 3 adet step motor ve d,ğer bütün kontroller için devre çizeyim.

Mekanik kısmı tahminimden daha uzun zaman alıyor.Aşağı yukarı hareket için 25 lik rulman aldım ve 25 lik çelik üzerinde kaydırmaya çalıştım ki bu çelik te farkediyormuş.Bugün iş makinalarında kullanılan piston mili aldım bu da bitmiş oldu.Dişli ve hazneleri de tamam .Ancak kayışı bulamıyorum.1 mt 20 cm yaklaşık 1 cm enine eksiz zaman kayışına ihtiycım var.Mekanik daha çok beni zorlayacak anladım.Bunu tamamlayınca elektroniğe geri döneceğim.

konuya uzaktan baktım:) ama yınede ılgımı çekmedı değıl boyle bır cihazın çalışması için mecburen step motorların suruculerı ayrı ayrı olmalı hangı motoru hangı hizda sureceksın bunu işlemcıye ezberletmek gerekkı ıstedığın yerde dursun kalksın bırde anlamadığım zaman kayışıda ne? sanırım trigger kayışından bahsedıyorsunuz trigger kayışının bence devrı bıttı step motorla ıstedığın adımda durma şansın var buda 1.25 mm aralık yapar buna 1/10 dişli koy hassaslık ıstedığının uzerınde olsun yınede bıldığınız yoldan şaşmayın en ıyı yol bılınen yoldur :)

konuya uzaktan baktım:) ama yınede ılgımı çekmedı değıl boyle bır cihazın çalışması için mecburen step motorların suruculerı ayrı ayrı olmalı hangı motoru hangı hizda sureceksın bunu işlemcıye ezberletmek gerekkı ıstedığın yerde dursun kalksın bırde anlamadığım zaman kayışıda ne? sanırım trigger kayışından bahsedıyorsunuz trigger kayışının bence devrı bıttı step motorla ıstedığın adımda durma şansın var buda 1.25 mm aralık yapar buna 1/10 dişli koy hassaslık ıstedığının uzerınde olsun yınede bıldığınız yoldan şaşmayın en ıyı yol bılınen yoldur :)

trigger kayışını zaten step motora bağlıycaz sn.tkn126 mekanik hareket aktarımı için

triger kayışı ile zaman kayışı farklıdır.Triger kayışı yüksek tork üretmesi için zaman kayışı ise adım kaçırmaması için önemlidir.Zaman kayışlarında diş aralığı 2-3-4 mm olur ve farklı boydadır.Benim kullandığım 1.8 derece unipolar step motorların çevirebileceği uygun dişli grubuna göre uygun kayış iki dişli arasında 2mm mesafe olan GT kayışlar.

İhtiyacım olan 1210-2GT zaman kayışı.(120 cm )

Yarın gaziantepte bir üreticiyle görüşeceğim.Web sitesinde var.Sanırım buldum:)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri