projektördemi nötr hattındamı ?

yankesk

Üye
bir havuz aydınlatması içi 4 adet projektör takktım ama projektörler yanmıyo.girişte 220 v ölçü aletılyle okuyabılıyorum.ama projektörlere enerji verdikten sonra nötr hattındada faz gözüküyor.yani ölçü aleti 0 v değer gösterıyor ama kontrol kalemınde faz gözkuoyor.bu nötr hattının olmadığı anlamınamı gellir?yoksa projektördemi bır sorun vardır?(bu arada projektör lambasıda halojen-düz yani ateşleyıcısı fılan yok)yardımalrınızı beklıyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bir havuz aydınlatması içi 4 adet projektör takktım ama projektörler yanmıyo.girişte 220 v ölçü aletılyle okuyabılıyorum.ama projektörlere enerji verdikten sonra nötr hattındada faz gözüküyor.yani ölçü aleti 0 v değer gösterıyor ama kontrol kalemınde faz gözkuoyor.bu nötr hattının olmadığı anlamınamı gellir?yoksa projektördemi bır sorun vardır?(bu arada projektör lambasıda halojen-düz yani ateşleyıcısı fılan yok)yardımalrınızı beklıyorum.

havuz aydınlatma armatürleri genelde 12v'tur bazende 24V. Güvenlik nedeni ile 220v kullanılmaz eminmisin halojen ampulün 220v olduğuna !

bu bıraz farlı bı durum havuzun ıcınde değil projektorler dış tarafında.ampuller fılan 220.benımburada asıl sorunum nottr hattımı acaba yoksa projektordemı bır sıkıntı var.cevaplayabılırsenız sevınırım.

bu bıraz farlı bı durum havuzun ıcınde değil projektorler dış tarafında.ampuller fılan 220.benımburada asıl sorunum nottr hattımı acaba yoksa projektordemı bır sıkıntı var.cevaplayabılırsenız sevınırım.

Nötr kopuk.

ama projektorlerın ucu boştayken 190-200 v olçuyorum olçu aletıyle bu nasl açıklanır???

220V'u girişte okuduğunu belirtiyorsun bu kaynak gerilimidir. Armatürlere enerji verince dönüşte nötr'de faz gördüğünü söylüyorsun. Bu nötr iletkeninin kopukluğudur.

220V'u girişte okuduğunu belirtiyorsun bu kaynak gerilimidir. Armatürlere enerji verince dönüşte nötr'de faz gördüğünü söylüyorsun. Bu nötr iletkeninin kopukluğudur.

doğru dıyosun ama projektor ampulunu takmadığım zamnaddada uçlarda 2220 vu okuyorum lambada fılan bı sıkıntı olabılırmı acaba???

4 adet projektör var dediniz hepsindede durum aynımı 1 ampul arızalıdır bilemedin 2 .
ampul takılı iken uçlarında 0 volt görmek demek ampul kısadevre anlamına gelir ancak bu durumda sigorta atması lazım. Panoya olan mesafe ne kablo kesiti ve sigorta amperajı ne? projektör güçleri ne?

Son düzenleme:
pnoya 10 m cıvarı uzaklık ayrıca 4 undde aynı problem var 10 a sıgorta projektor ampullerının ustunde yazan değerde 500w.valla bende cozemedım.yarın dırek ampullerı cıkarıp 220 verıp bıde öle denıycem ondan sonra daha sağlıklı bı yorum yaparız galıba.

Ustam bende diğer arkadaşa katılıyorum anladığım kadarı ile nötr hattında bi kopukluk var yakınında başka bi hat üzerinden elektrik alacağın yer varsa oraya bağla yada şu anda bağlamaya çalıştığın hatta farklı bi alıcı falan takmayı dene istersenn :confused:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri