Profilo buzdolabi motor sorunu

Termik acma olayı sadece tekrar calıs mada oluyor gun boyu calisırken biseyok bak simdi calisiyordu kapadım tekrar actim kalkamiyor tık tık termik atıyor belli dakka aralıklarında bence kalkinmada sıkısıyor bir sallasam motoru calısir belki dun dolabı yerinden oynatım devreye girdi

Sent from my LG-H735 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app
daimi kondansetör ile kaldırmanı tasıye derım eğer biliyorsan

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hermetik tip kompresörlerin kullanıldığı ev tipi soğutucularda, elektrik motorunun ilk hareketi, yaygın olarak kullanılan ve motor gövdesine yerleştirilmiş ilk hareket rölesi (akım rölesi) ile gerçekleştirilir. Elektrik motoru ana sargısı üzerinden geçen yüksek kalkış akımı, röle bobininde yüksek manyetik alan oluşmasına neden olur. Bunun sonucu rölenin hareketli kontakları, rölenin yay direncini yener ve sabit kontaklar üzerine yapışarak, elektrik motorunun yardımcı sargısını devreye sokar

Arkadaşlar merhaba

Bir bucuk ay önce dolabın r 600 gazlı orjinal motoru yandı dolap nofrost birinin aracılıyla tamirci arkadas orjinal dedi bize R600 gazli uzerinde cin mali yazan 450tlye takti nofrostlarin özelligiymis diger motora göre sesli calistigi icin hemen hemen gün boyu motor calisiyor .Suanda bi sorun olusmaya basladi motor durukken ilk calismada kalkamiyor tik diye bi termik sesi geliyor bikac dakka tekrar devreye girmeye calisiyor yine tik diye termik aciyor bi kac kez tekrarlandiktan sonra motor zorda olsa devreye giriyor.ilk kalkinmada motor zannedersem sikisiyor bunun sebebi ne olabilir .

şimdi ustam sana öncelikle çok geçmiş olsun bende mersinde beyaz eşya tamir işiyle ugraşıyorum şimdiye kadar 450 tl ye kimseye motor takmadım .... bu motoru eger yetkili servis takmadıysa fiyatı baya abartmış ... briscool marka çin malı motor taktıysa o motordan hayır gelmez dolabı çekin motorun markasına bakın en kaliteli marka embraco dur...dolabın durmaması yeterli sogutmadıgını gösterir ayarlanan dereceyi bulmazsa dolap otomatige geçmez 7-8 saatte bir sadece defrost yapmak için durur...ayarı çok yüksekse orta kademeye getirin dolabın arkası duvara çok yakınsa yada hava almıyorsa performansı düşer dolabın arkasında mümkünse bir karış boşluk bırakın...

tanıdıktan korkacan ya kazıkladılar bizi aynen sizin dediniz gibi hayır gelmez bu motordan okadarda dedim işimi görmesse yenisini alalım diye dolaba deyer dedi servis 600 dedi orjinale bunlar 450 dedi orjinal dedi çini taktı 1 garantili dedi bizi kekledi sesi artı önceki motorun sesini duymadım için bunlar böle calışıyor demek dedim bu pancar motoru gibi sesli calışıyor ama sunu dicem sogutması gayet guzel önceki motora görede hanımla bana baya iyi gelmişti durmamasını anlamıyorum devamlı calısıyor bir duruyor cat cut defros sesi geliyor sonra bidaki defroza kadar devam sogutma güzel yani bu 4 gunluk sıcaklarda motor şişti arkasında boşluk bırakıyorum makineyi durduruyorum calıştırıyorum üst beyinden kısa surede motor komut alıyor calış diye ama tık motrun üstundeki termik atıyor biraz beklıyor soguyor sokmaya calısıyor yine tık bir 15 dakka deniyor sonra soguyormu nedir giriyor devreye ama motor cok sıcak calışıyor ben elektirik ciyim adamı arıyoruz azcok anlıyoz diyoz lafı dolandırıp duruyor bunların yatacak yeri yok ya yazık.

Ekli dosyalar

• 20160619_125555.jpg
    20160619_125555.jpg
    289.7 KB · Görüntüleme: 21
motor sıkışma değil aşırı ısınıyor kalkamadığından zaten koruma amaçlı termik acar,Yapan adamı çağırın durumu anlatın belkı motor 2.el bile olabılır :)
kardeş motor sıkışma değil ısıdan atar demişsin doruda sıkışan kalkamıyan motorda ısınır hatta termik acmassa yanar aynı dilden konuşuyoruz yani

şimdi ustam sana öncelikle çok geçmiş olsun bende mersinde beyaz eşya tamir işiyle ugraşıyorum şimdiye kadar 450 tl ye kimseye motor takmadım .... bu motoru eger yetkili servis takmadıysa fiyatı baya abartmış ... briscool marka çin malı motor taktıysa o motordan hayır gelmez dolabı çekin motorun markasına bakın en kaliteli marka embraco dur...dolabın durmaması yeterli sogutmadıgını gösterir ayarlanan dereceyi bulmazsa dolap otomatige geçmez 7-8 saatte bir sadece defrost yapmak için durur...ayarı çok yüksekse orta kademeye getirin dolabın arkası duvara çok yakınsa yada hava almıyorsa performansı düşer dolabın arkasında mümkünse bir karış boşluk bırakın...
Ustam motoru degistirdiler senin yazdiklarini onlarada soyledim emproko egas 80 hlr takmislar yani 134 gazacevirmisler arkadan difris kismini delip motorun yanindaki otombul bakir suzgec zannedersem onun ucunu difrize somuslar heralde termostat gorevi yaptiracaklar neyse getirdiler 45 dakka sonra calistirdim digerine gore baya sessiz neyse süper tusu var bir basim dedim tum göstergeler anormal yandi resetlendi gibi motor durdu tekrar lalkmaya calisti tik termik acti zorlandi kapadim actim calisti supere basinca niye sapiti sizce yeni calistirdik diyemi arizami var yoksa bide r600 134 cevirmisler zanedersem randiman alirmiyim
Ustam motoru degistirdiler senin yazdiklarini onlarada soyledim emproko egas 80 hlr takmislar yani 134 gazacevirmisler arkadan difris kismini delip motorun yanindaki otombul bakir suzgec zannedersem onun ucunu difrize somuslar heralde termostat gorevi yaptiracaklar neyse getirdiler 45 dakka sonra calistirdim digerine gore baya sessiz neyse süper tusu var bir basim dedim tum göstergeler anormal yandi resetlendi gibi motor durdu tekrar lalkmaya calisti tik termik acti zorlandi kapadim actim calisti supere basinca niye sapiti sizce

Abicim motorun gücü yüksek olduğundan kapasitörü küçük kalmıştır kapasitörü değiştir sorun çözülecektir cvb nı bekşiyorum kolay gelsin

Termik acma olayı sadece tekrar calıs mada oluyor gun boyu calisırken biseyok bak simdi calisiyordu kapadım tekrar actim kalkamiyor tık tık termik atıyor belli dakka aralıklarında bence kalkinmada sıkısıyor bir sallasam motoru calısir belki dun dolabı yerinden oynatım devreye girdi

Slm kasnakli komprasör dondurma makina larin bilgisi olan varmi makina 3gözlü expeşi kaç ton olacak 22gazli psi kaçta olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri