Profilo 5220 Bulaşık Makinesi kendi kendine kapanıp açılıyor

İşaretlemiş olduğunuz kondansatörün değerlerini biliyormusunuz, bendeki kartın üzerindeki kondansatör okunmuyor
Hiç dikkat etmedim. Rize'de bihter elektroniğe yaptırdım. Google ye yazınca iletişim bilgileri çıkar

ariston makinemde tny264 entegresi vardı, böyle saçma hatalar veriyordu onu ve yanındaki kondansatörü değiştim sorun çözüldü.

Profilo 5220 Bulaşık Makinemiz var, makine normal açılıyor, program ayarları yapılıyor, çalışmaya başladıktan sonra bazen yarım saat bazen 5-10 dk sonra kapanıyor, panelde ışık falan kalmıyor, kapalı kalma zamanı değişiyor (10 dk-60 dk arası), daha sonra tekrar açılıyor ve süre kaldığı yerden devam ediyor,10-15 dk çalışıp tekrar kapanıyor ve bu işlem böyle sürüp gidiyor, neden olabilir
Merhaba Serkan bey zaman göstergesi varmı makinanızın? Benimde buna benzer çamaşır Mak. Arıza olmuştu birkaç defa beynini söktüm temizleyip yerine taktım en sonunda şans eseri zaman ölçerin kablosunu çıkardım ve arıza oradan kaynaklanıyormuş şu an zaman göstergesi olmadan çalışıyor
konnasatöre gerek yok TNY264GN değiştiriniz yeterli
Tny264n entegre arızalı ise önündeki direncin de patlayacağını söylemişlerdi bana ve enerji tekrar gelmemiş kondansatörlerden olcağını söylediler ben değiştirdim ama sorun çözülmedi sonra zaman sayacında buldum arızayı

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri