Profilo 5220 Bulaşık Makinesi kendi kendine kapanıp açılıyor

Profilo 5220 Bulaşık Makinemiz var, makine normal açılıyor, program ayarları yapılıyor, çalışmaya başladıktan sonra bazen yarım saat bazen 5-10 dk sonra kapanıyor, panelde ışık falan kalmıyor, kapalı kalma zamanı değişiyor (10 dk-60 dk arası), daha sonra tekrar açılıyor ve süre kaldığı yerden devam ediyor,10-15 dk çalışıp tekrar kapanıyor ve bu işlem böyle sürüp gidiyor, neden olabilir

Buradan başlayalım kablo,fiş ,açma kapama anahtarı sağlam mı?

Üstadım, ben büro makineleri üzerine teknik servis hizmeti veren bi vatandaşım, teknik işlerden az çok anlarım, kartta bi problem var gibi görünüyor, bi öneriniz olacakmı
4b79e8f6-b91c-4f3f-96a9-e51544ebae33.jpg

Üstadım, ben büro makineleri üzerine teknik servis hizmeti veren bi vatandaşım, teknik işlerden az çok anlarım, kartta bi problem var gibi görünüyor, bi öneriniz olacakmı Ekli dosyayı görüntüle 46515
Bende de aynı sorun var. Makine Bosch ama kart aynı kart sokup gördüğüm için biliyorum.

Çözüme ulaştı mı. Ulastiysa nasıl neler yapildi, bilgi verebilirseniz memnun olurum.

bana 0536 462 18 59 dan ulaşın kartı getirin yada gönderin bakalım

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Servis kart yandı dedi ve 850tl ücret istedi.
Araştırmalarım sonucu kartta birkaç parça değişerek kartın eskisi gibi çalışacağını öğrendim. Video yayınlama sitesinde kartın nasıl söküldüğünü öğrendim. Rizede beyaz eşya elektronik tamiratı yapan yere gittim.
Adam çok tecrübeliydi. Daha önce bu sorunla çok tamirat yaptığını belirtti. Bu kartın güç ünitesindeki transistör ve kondasatörde sorun var dedi. 50 tl ye bu parçaları değişti. Makine artık tıkır tıkır çalışıyor.
Aynı problemi yaşayan arkadaşlar için aşağıdaki resimde sorunlu parçaları işaretliyorum.

Ekli dosyalar

• 20201217_220352.jpg
    20201217_220352.jpg
    219.3 KB · Görüntüleme: 320
Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Servis kart yandı dedi ve 850tl ücret istedi.
Araştırmalarım sonucu kartta birkaç parça değişerek kartın eskisi gibi çalışacağını öğrendim. Video yayınlama sitesinde kartın nasıl söküldüğünü öğrendim. Rizede beyaz eşya elektronik tamiratı yapan yere gittim.
Adam çok tecrübeliydi. Daha önce bu sorunla çok tamirat yaptığını belirtti. Bu kartın güç ünitesindeki transistör ve kondasatörde sorun var dedi. 50 tl ye bu parçaları değişti. Makine artık tıkır tıkır çalışıyor.
Aynı problemi yaşayan arkadaşlar için aşağıdaki resimde sorunlu parçaları işaretliyorum.
İşaretlemiş olduğunuz kondansatörün değerlerini biliyormusunuz, bendeki kartın üzerindeki kondansatör okunmuyor

benim problem aynısı kartta aynısı yaptırdığınız yerlerin irtibatlarını paylaşırmınsınız lütfen

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-08-15 at 12.53.11.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-15 at 12.53.11.jpeg
    230.8 KB · Görüntüleme: 75

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular