profibus yardım

luser

Üye
selam arkadaşlar

elimde ET200-IM151-7 CPU lu bir PLC var.işletmede bus hattında slave olarak çalışıyordu.bus tan çıkartıp stand alone (yanlız) çalıştırdım bir TP 170 A HMI ile MPI üzerinden.şimdi ise 2 adet control techniques sürücü ile profi üzerinden haberleştirmek istiyorum bunu yapmak mümkünmü? mümkünse nasıl yapacagım.

saygılar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
control techniques sürücü nün profibus için GSD dosyalarını yükleyip hardware e tanıtman gerekli daha sonra control techniques sürücünün pdf ini okuyacaksın...

Bence mümkün olmayabilir...
cpunun hardwaresinde, profibas hattına network compenents ekle bir dene. telemekanikle haberleşeceğini pek sanmıyorum... hiç denemedim aslında...olursa haberimiz olsun...

Bunu yapabilmen mümkün değil, çünkü ET200 ler sadece slave olarak kullanılabilir.

automationer ' Alıntı:
Bunu yapabilmen mümkün değil, çünkü ET200 ler sadece slave olarak kullanılabilir.

master modüle takılarak master olarak kullanılabilir.pdf de öyle yazıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri