Printer (kagit cap makinasi) cipsi nasil sifirlaya bilirim

ELNUR

Paylaşımcı üye
Selamlar
Ustalarim bende samsung printer var.Onun yazisi bitiyor onuda doldurmaq olmuyor.doldurursan printer tanimiyor.Her defasinda yenisini almaliyim.Onun cipsisini sifirlamaq olur diye duymusum bu konuda bilgisi olan arkadaslar bana yardimci ola bilir?

)alıntıdır)
arkadaşlar çoook büyük bir hata ve gaflet sonucu panasonic KX-MB1520 yazıcı aldım..

hayal ettiğim gibi transfer yöntemiyle pcb basamadım, yıkıldı hayallerim, düşlerim yarım kaldı...

yazıcı almak isteyenler aman uzak dursun..

neysem gelelim konumuza;

bu yazıcı ile genellikle 1-2 satır yazıların olduğu çıktılar aldım..
bir müddet sonra yazıcı Düşük Drum Ömrü diye uyarı vermeye başladı...
ardından 30 29 28 diye saymaya başladı.
açtım baktım toner ve drum tek parça. her tonerde drum parasıda verecekmişim...

aradım hazreti panasoniği adamlar burnundan kıl aldırmıyor.
şikayetvar.com a da yazdım, aradılar beni ders vermeye kalktılar, verdim ayarı kapamak zorunda kaldılar..
sonrada oraya müşteri aranmıştır, herkes mutludur mesuttur yazdılar.
onada cvp yazdım, falan filan...

önce dava etmeyi düşündüm ama toplu ceza sistemi maalesef bizde yok.

tonerim dolu bu parayı gavura zaten vermişim
ama hırsızlar benim tonerim dolu olduğu halde yazılımda yaptıkları bi ******lıkla çıktı almamı engelliyorlar.

sonra sallaaa dedim.panasoniğe cezayı ben vereyim..

istanbulda manyak aramaya başladım, normal insanlarla zaten işim olmaz...
bütün toner dolumcularına gittim muhabbet ettim chip olayı nedir ne değildir araştırdım.

sonunda etilerde bi manyak buldum, ne alaka diyeceksiniz ama adamı etilerde trafikte buldum..

sonra toneri açtık chip le yazıcının konuşmasını dinlemeye çalıştık bilmem ne..
birsürü komplex ağır elektronik ve yazılım işleri vs vs...

en sonunda orjinal kartuşta 120 ohm luk bi direnç ve buna paralel olarak konumlandırılmış 405 kılıf smd bi malzeme vardı.

üzerinde 00 yazıyor. söktüm ölçtüm açık devre.

bunun olduğu yeri lehimle kısadevre yaptım, yani 120 ohm luk direnci kısadevre yaptım.

yazıcı geri doğru saymayı ve drum uyarısı vermeyi kesti.

şimdilik mutlu mesut takılıyoruz.

vatana millete ve gezerken karşılaştığım yana yana chip arayan toner dolumculara hayırlı olsun..

tekrar söylüyorum dünyanın en oktan (siz anladınız..) makinaları panasonic aman uzak durun.

Abim bende sizin durumundayim.Yardimci ola bilecek birileri varmidir.?Yazici bitdimi mutleq yenisini almaliyim.Eskisini doldurmaq olmuyor?Yardimci ola bilecek birileri varmidir.Rica ediyorum

)alıntıdır)
arkadaşlar çoook büyük bir hata ve gaflet sonucu panasonic KX-MB1520 yazıcı aldım..

hayal ettiğim gibi transfer yöntemiyle pcb basamadım, yıkıldı hayallerim, düşlerim yarım kaldı...

yazıcı almak isteyenler aman uzak dursun..

neysem gelelim konumuza;

bu yazıcı ile genellikle 1-2 satır yazıların olduğu çıktılar aldım..
bir müddet sonra yazıcı Düşük Drum Ömrü diye uyarı vermeye başladı...
ardından 30 29 28 diye saymaya başladı.
açtım baktım toner ve drum tek parça. her tonerde drum parasıda verecekmişim...

aradım hazreti panasoniği adamlar burnundan kıl aldırmıyor.
şikayetvar.com a da yazdım, aradılar beni ders vermeye kalktılar, verdim ayarı kapamak zorunda kaldılar..
sonrada oraya müşteri aranmıştır, herkes mutludur mesuttur yazdılar.
onada cvp yazdım, falan filan...

önce dava etmeyi düşündüm ama toplu ceza sistemi maalesef bizde yok.

tonerim dolu bu parayı gavura zaten vermişim
ama hırsızlar benim tonerim dolu olduğu halde yazılımda yaptıkları bi ******lıkla çıktı almamı engelliyorlar.

sonra sallaaa dedim.panasoniğe cezayı ben vereyim..

istanbulda manyak aramaya başladım, normal insanlarla zaten işim olmaz...
bütün toner dolumcularına gittim muhabbet ettim chip olayı nedir ne değildir araştırdım.

sonunda etilerde bi manyak buldum, ne alaka diyeceksiniz ama adamı etilerde trafikte buldum..

sonra toneri açtık chip le yazıcının konuşmasını dinlemeye çalıştık bilmem ne..
birsürü komplex ağır elektronik ve yazılım işleri vs vs...

en sonunda orjinal kartuşta 120 ohm luk bi direnç ve buna paralel olarak konumlandırılmış 405 kılıf smd bi malzeme vardı.

üzerinde 00 yazıyor. söktüm ölçtüm açık devre.

bunun olduğu yeri lehimle kısadevre yaptım, yani 120 ohm luk direnci kısadevre yaptım.

yazıcı geri doğru saymayı ve drum uyarısı vermeyi kesti.

şimdilik mutlu mesut takılıyoruz.

vatana millete ve gezerken karşılaştığım yana yana chip arayan toner dolumculara hayırlı olsun..

tekrar söylüyorum dünyanın en oktan (siz anladınız..) makinaları panasonic aman uzak durun.

İnternet toner dolumcu reklamları ile dolu.
Chip olayını markasına modeline göre anlatıyorlar , yazıdan anlamayanlar için youtube ye videolar yüklemişler...

PCB ile uğraşmak için laserjet almak isteyenlerin takip ettiği forumlarda açık ve net biçimde HP lerde chip sıkıntısı yok deniliyor.
Pcb de en iyi sonuç veren tonerin HP olduğu yazıyor.
Ne demiş atalar , kırk sefer ölç bir sefer biç....

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri