Power Ledli Akılli Ev

electroizm

Üye
Aldığım proje ödevine göre küçük maket bir evin odalarına ikişer power led koyarak bu power ledlerin açılıp kapanmasını RF kontrollü ile sağlayacağım ayrıca her odaya da hareket sensörü yerleştirmem gerek karanlıkta sensörün yardımı ile power ledler açılıp kapanabilecek. Bir nevi akıllı ev yapacağım nasıl bir yol izlemem gerek, hangi işlemcileri kullansam iyi olur, RF alıcı – verici frekans aralıkları ve kanal sayısı nasıl olmalıdır yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar…

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
RF alıcı verici 433Mhz Elektronik kart. sahibinden.com'da

bu verdiğim adreste tam sana göre bir devre var.25 TL'ye satıyor.
Odaların hareket sensörü devresi için ise şu hareket sensörlü armatürlerden alırsın 10-15 TL'ye kartını alabilirsin içerisinden.

İlla kendim devresini dizayn edeceğim diyorsan baskı devrelerini çıkar ,yeniden imal et derim ama amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok bence ,selamlar.:)

RF alıcı verici 433Mhz Elektronik kart. sahibinden.com'da

bu verdiğim adreste tam sana göre bir devre var.25 TL'ye satıyor.
Odaların hareket sensörü devresi için ise şu hareket sensörlü armatürlerden alırsın 10-15 TL'ye kartını alabilirsin içerisinden.

İlla kendim devresini dizayn edeceğim diyorsan baskı devrelerini çıkar ,yeniden imal et derim ama amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok bence ,selamlar.:)
ustam tşk ettim kendim birşeyler yapıp öğrenmek istiyorum bana yol gösterecek bir hayırsever yokmu :)

verilen linkte faydalı bilgiler var ark

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri