Power led armatür ledleri bozuluyor, yardım lütfen

alpgemini

Üye
2 adet powerled armatür yaptım birer metrelik. Aynı marka model driveri kullandım ikisinde de.
Birinci Armatür beyaz+full spectrum 18 adet 3w ledli sorunsuz uzun zamandır çalışıyor.
İkinci Armatür Beyaz+10k soğuk beyaz+ full spectrum 18 adet 3w ledli çalışıyor. belli bir süre sonra sönüyor.
Kontrol ettiğimde beyaz bir ledin bozulduğunu görüyorum. Hemen yenisini lehimliyorum.
Yine aynı şey. Bu sefer farklı bir beyaz led bozuluyor. Yine yenisini lehimledim.
Yine Aynı şey. daha farklı beyaz bir led bozuldu öyle bıraktım.

Her seferinde farklı led bozuldu. Şu ana kadar 5-6 led çöpe gitti. Driverları değiştirdim yine aynı şey.
Sizce bu sorunun sebebi ne olabilir beyler? İçinden çıkamadım bu durumun.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1- Driverler küçük geliyor olabilir veya hatalı. 2- Soğutma olayı yeterli değildir. Bize foto göster daha iyi yorum yapalım. Lütfen driverlerin voltaj ve amper güçlerini de paylaşınız. Umarım full spectrum dediğiniz ışığı Cannabis sativa için kullanmıyorsunuzdur.

Son düzenleme:
Cevap için teşekkürler. Soğutma sıkıntı olsa diğer armatür neden bozulmuyor? Driverda sıkıntı olsa 2 armatür arasında değiştirdim. Birinci armatür her iki driverda da sorunsuz çalışıyor, diğer armatür hep bozuluyor. driver özellikleri şöyle
· Marka: Powerlux
· Giriş Voltaj: AC 85-265V
· Çıkış Voltaj: DC 58-80V
· Koruma: IP67
· Kullanıma Uygun Led: 3W Emiter Led (700mA)
· Not: Bu sürücü Min. 18 Max. 24 adet 3 Watt led çalıştırır.

Amper fazla geliyor sanırım, çıkış amperi ne kadar? Ama cannabis sorusuna yanıt vermediniz.

Cannabis nedir anlamadım. Armatürü canlı bitkili akvaryum için kullanıyorum.
WhatsApp Image 2022-08-07 at 22.42.43.jpeg

Son düzenleme:
PCB altına termal macun sürdüm, fakat ledlerin altına sürmedim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri