Portatif jeneratör voltaj çıkışı

deeppitane

Üye
Sayın grup üyeleri elektrik bilgim olmamak ile birlikte mekanik bilgime güvenerek sizlerden yardım umuyorum.

Palmera marka çanta tipi Portatif jeneratörumden çıkan voltaj kablosu uçları kazara temas Edip jeneratör kısa devre yaptı.

Tekrar ihtiyaç duyduğumda jeneratör çıkış kısmında voltaj alamadım bu tip arızalarda izlenen yol nedir sigorta vs varmıdır içinde şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bugün jeneratöru dağıttım arıza verebilecek kısımlara baktım kapasitör sağlam 11 mikro farayt yazıyordu üstünde akım vererek ölçüm yaptım.Ariza stator yada içindeki dönen milde.
Bunun tamiri oluyor mu bakır sarılıyor mu

Ayrıca çalışır vaziyette çıkışını ölçüm yaptım sadece 10 volt akım vardı

transistör filan yok mu? çıkış kısmın fotosunu koy dosya yükle ile tam resim olsun.

transistör filan yok mu? çıkış kısmın fotosunu koy dosya yükle ile tam resim olsun.
Cikisinda Cik bir şey yok .Bugün bir bobinajciya rotor ve orta donen parçayı götürdüm .Aç dinamo duyeldi.
Çin malı performans Power marka ve benzeri çanta jeneratörler sargısı Alüminyum sargiymis.Sonuc bu sargilarin tamiri olmuyor deniyor yani cope gidecek ikinci bobinajcida aynı yorumda bulundu.Cikma 950 w dinamo nerede bulabilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,951
Son üye
N4POLYOON

Yeni konular

Geri