Pnömatik motor

recak41

Üye
Arkadaşlar merhabalar;
Bir konu hakkında görüşlerinize ihtiyacım var, forumlarda çok güzel fikirleri, ve bilgileri olan arkadaşlara rastlıyorum, banada yardımcı olursanız çok sevinirim...Konu şu: 6 kw, 5000 rpm , 11 N/M torka sahip bir pnömatik motorum var, Bu motorla 22 kw gücünde, 1500 rpm, 140 N/M torka sahip bir kompresörü çalıştırmam gerekiyor...Ancak gördüğünüz gibi pnömatik motorla kompresörün gücü eşit değil.. 1/3 oranında bir redüktör yada kayış kasnak kullandığımda Pnömatik motorumun değerleri; 18 kw güce, 34 N/M torka, ve devride 1500 rpm oluyor, ancak yinede kompresörün değerlerine ulaşamıyorum...Pnömatik motorun gücünün sabit kalacağını düşünürsek, nasıl bir uygulama yapmam lazımki, pnömatik motorun değerlerini kompresörün değerleri üzerine çıkarıp kompresörü tahrik edeyim...
Alakanız, yardımlarınız ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkür eder hayallerinizin gerçekleşmesini yüce Allahtan niyaz ederim...

100%100 üzerinde verimlilik ? firi enirci (free energy):p

Kompresörle bu motor tam performanslı çalışmaz. Kompresörlerde açısal (rpm) hız kompresör debisini, gerektirdiği tork (Nm) basıncını etkiler. Siz 1/3 kasnak ile bu kompresörü çalıştırırsanız kompresörün çalışma basıncının 1/4ünde çalıştırabilirsiniz.
Diğer taraftan kullanacağınızın hava kompresörü olduğunu kabul edersek basınçlı hava ile neden yine basınçlı hava ürettiğinizi merak ettim doğrusu.

Hava bol ise kompresör ve motor olmadan bol olan havayı kullansınlar.

Hava bol da iş yapan hava paralı. İnsan gibi

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri