plc ye ilk adım için yardımınıza ihtiyacım var

teknoseko

Üye
arkadaşlar ben plc öğrenmek istiyorum öncelikle şunu söyliyim zaman açısından kurs veya benzeri bir eğitim için hiç vaktim yok bu yüzden öncelikle bir plc alıp kendi çapımda internetteki kaynaklardan faydalanarak amatör çalışmalar yapmayı düşündüm ihtiyacım olan şey bir adet plc bu plcyle öncelikle amatör çalışmalar yapacağım için çok kapsamlı aşırı özellikli bişiy olmasına gerek yok diye düşünüyorum ama çokta amatör olmamalı tabi ilerleyen zamnlarda profösyönel devrelerde tarsarlaya bileceğim ekonomik bir plc almak istiyorum anlattıklarımı yapabileceğim derecede bir plc için tavsiyelerinizi bekliyorum marka model ve ihtiyaç duyacağım yardımcı donanımlar eğer tavsiye ettiğiniz ürün hakkında fiyat bilgisine sahipseniz fiyatlarınıda konuya eklemenizi rica edrim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
recep çetin, yavuz eminoğlu gibi bunu anlatmayı bilen lerin kitaplarını okuyup yazılımların demolarını kullanabilirsin ancak bu konu uygulamada hiçte ucuz değildir. bazen gittigidiyor gibi sitelerde bile plc ler görüyorum. ilk etapta sadece dijital input output kullanan bir plc yeterli olu ama kısa sürede yetersiz kalır

öncelikle kendinizi yetiştirmek için plc yerine akıllı röleler kullanmanızı daha sonra plc ye geçmenizi öneririm

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri