Plc s7200 de tartı işlemi

a.arslan56

Üye
Selamun aleykum sizlerden bir isteğim olacak bana bukonuda yardım edecek tam açıklamalı birini bulamadım anladığım kadarıyla bu işlerde profesyonelsiniz ben plc ye yeni başladım hoş görürsün umarım.Ben bir beton santralı yapıyorum bu santralın agrega kısmı yanı çakıl kum gibi olan kısmı 5 bölümdür ben her bölüme ayrı kilo yazacağım ve bunlar tek bir noktada görünecek bir bölüm olarak MOW_W komutu ile ve çarpma bölme ile yapa biliyorum ama biri bitince diğerine aktaramıyorum yanı ikinci bölüme aktarıp birincinin üzerine ilave etmek istiyorum yani beş bölümü ayrı ayrı biri bitince diğerine geçiş ve sonucu tek noktada görmek bana bu konuda yardın edersen çok memnun olurum şimden teşekkur edrim hayırlı günler dilerim.Ali Arslan

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sayın ali alpaslan sistemizin şemasını yüklerseniz.kullandığınız sistemde bulunan cihazlar ile ilgili bilgi verirseniz neden yardımcı olmayalım.Fakat şu anda sisteminizle ilgili detay olmadığından birşey söylemem olanaksız

ben sadece s7 200 de bu program nasıl yazılır yanı sadece kantar bölümü inverter olarak Baykon Tx1 cihazını kullanıyorum sonucunu daha sonra Scada da göstereceğim benim aradığım plc birin bölümde bulunan çakılı alıp ikinci bölümde bulunan kum v.s ye geçmesi sonucu tek noktada toplaması gerisini ben hallederim yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Plcde EM235 Analog modül kullanıyorum bu modüle göre programı yazmam lazim MOW_W komutu kullanarak bunu tek bölüm olarak yapa biliyorum örneğin sade su'yu tatta biliyorum ama agregadaki sorunum şu 4 çeşit malmeze var birinden 100 kg alırsa diğerine geçip o 100 kg üzerine 200 kg daha ilave ve üçüncü bölöme geçiş sonucu tek noktada gösterme yani plc nin içindeki programda tek noktada dişa aktarmasını ben yaparım bilmem anlata bildimmi.Yardımlarınız için sağolun

Link boş içinde dosya yok bir kontrol edersan memnun olurum

bende terazi sistemi tek ama 4 ayrı yerden 4 çeşit malzeme geliyor örnek birinden 100 kg diğerinden 200 kg üçüncüden 50 kg dördücüden 150 kg toplam 500 kg i sonuçta göstermek tabi plc nin içindeki programda daişardan görmesi soraki işlem onu ben hallederim scada ile s7 200 ve EM35 analog mödül ile olması lazim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri