PLC - Otomasyon Kaynak Önerileri

Arkadaşlar merhaba,
Otomasyon alanında yeniyim ve bu alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bir sürü konuda bilgi eksiklerim var. Fakat otomasyon, plc alanlarında kendimi geliştirmekte kararlıyım. Otomasyon alanında bilgimi daha da artıracak kitap, kurs (ücretli-ücretsiz), youtube kanalı vb., ayrıca elektrik bilgimi de artırabileceğim kaynak önerisi olan var mı? Kaynak paylaşımı yaparsanız çok memnun olurum. İngilizce, türkçe kaynak olabilir.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar merhaba,
Otomasyon alanında yeniyim ve bu alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bir sürü konuda bilgi eksiklerim var. Fakat otomasyon, plc alanlarında kendimi geliştirmekte kararlıyım. Otomasyon alanında bilgimi daha da artıracak kitap, kurs (ücretli-ücretsiz), youtube kanalı vb., ayrıca elektrik bilgimi de artırabileceğim kaynak önerisi olan var mı? Kaynak paylaşımı yaparsanız çok memnun olurum. İngilizce, türkçe kaynak olabilir.
Siemens in otomasyon plc kursu çok iyiydi . Eminim hala iyidir ama fiyatı tahminim küreğin sapı kadar olmuştur.

Benim de bu konuda yardıma ihtiyacım var. Elektrik-Elektronik Müh. Mezunu olacağım yeni yılda.

Hala yazacağım eğitimlere devam ediyorum yine de kendi kullandığım kaynakları sizlere yazıyorum.
UDEMY:

Otomasyon Eğitimi

Tia Portal ile Siemens S7-1200 PLC Programlama (1)

Tia Portal ile Siemens S7-1200 PLC Programlama (2)

Tia Portal ile Siemens S7-1200 PLC Programlama (3)

https://otomasyonadair.com

Saygıdeğer üstadlar da Otomasyon alanına girecek yeni mezunlar için bir ışık tutarsa çok memnun olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri