PLC Nasıl Öğrenilir?

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar PLC sıfırdan başlanarak nasıl öğrenilir?Hangi kaynakları kullanmak gerekir?Uygulama yapmak için ne yapmak gerekir?(Bazı markaların uygulamalı eğitim setleri var)Tecrübeli abilerimizin yardımlarını bekliyorum.Eminim tavsiyeleriniz ben gibi öğrenci olanlar için çok faydalı olacak.Şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kardeş iş yerinde öğrenilir PLC..benim elime geçmedi öyle bi iş yarım kaldım daha doğrusu

arkadaslara duyrulur okulda plc dersı aldım . kocaelı elektrık muh 4.sınıf ogrencısıyım .. sadece işi öğrenebılecegım yer varmı ... ızmıtte olursa yada ankarada agustos ayında.. okulda gordugum bılgılerde ne kadar basarılı olursam olayım havada kalıyor ...sesımı duyun ... aynen arkadasım boyle bıryerde ogrenırsın ... once plc nedır calısmasını gorup sonra programlara gecersın.. ben mesela s7200 gordum dıyorum ama sadece defterde.. ve yok 1.motor 5 dk 2.motor 3 dk 2.basışta 1.motor gırcek 2motor cıkacak .. 5dk sayacak vs vs böyle sadece kagıda ladder ve programını yazdım o kadar :)

arkadaslara duyrulur okulda plc dersı aldım . kocaelı elektrık muh 4.sınıf ogrencısıyım .. sadece işi öğrenebılecegım yer varmı ... ızmıtte olursa yada ankarada agustos ayında.. okulda gordugum bılgılerde ne kadar basarılı olursam olayım havada kalıyor ...sesımı duyun ... aynen arkadasım boyle bıryerde ogrenırsın ... once plc nedır calısmasını gorup sonra programlara gecersın.. ben mesela s7200 gordum dıyorum ama sadece defterde.. ve yok 1.motor 5 dk 2.motor 3 dk 2.basışta 1.motor gırcek 2motor cıkacak .. 5dk sayacak vs vs böyle sadece kagıda ladder ve programını yazdım o kadar :)

Bize önerebileceğin bir kaynak veya ders notu var mı?

arkadaslar bahcelıevler erkan avcıteknık lısesınde bu ıslerın kurslarıverılıyor .sertıfıkalı utelık hıcbır ucret odemedn . be gıttım2 sefer cok da faydalı oldu . ıgılenen arkadaslara duyurulur

siemensin eğitim dökümanları var onları bulup inidirin ve yazılım programı ile simulasyon programlarını edinin sanal ortamda başlayabilirsiniz

siemensin eğitim dökümanları var onları bulup inidirin ve yazılım programı ile simulasyon programlarını edinin sanal ortamda başlayabilirsiniz

BU BİR REKLAM DEĞİLDİR !!! :)

S.A. Bence eğitim,destek ve bilgi için delta derim kolay ladder diyagram ve en önemlisi takılınca cevaplaya bir teknik servisi var. Siemense acayip bir gıcığım var adamlar özel şalt ürünleri için bile bilgi vermeye zorlanıyorlar burunlarından kıl aldırmıyorlar. Deltanın en azından yazılımı ücretsiz ısp diye ladder programıylada network çalışma yapabilirsiniz. Normalde pic programlama seviyorum kod yazmak hoşuma gidiyorç Deltanın ladderindede kod yazargibi klavye kullanılabilmesi hoşuma gitti. PLC olsun yada olmasın simüle edebilirsiniz. İnceleyin derim ben 2 haftadan beri denemeler yapıyorum ucuz ürün dene derim.

Peki önerebileceğiniz bir kitap ismi var mı?Benim henüz hiçbir bilgim yok PLC hakkında 0 dan başlamam lazım.

arkadaşlar siemens veya delta ile başlayabilirsiniz isterseniz online plc eğitimide var adres için özel mesaj atabilirsiniz...döküman ve uygulama örnekleri forumda mevcut...

Forum istatistikleri

Konular
128,249
Kullanıcılar
450,060
Son üye
ali karaöz

Yeni konular

Geri