plc ile su tankı problemim var acil yardıma ihtiyacım var

zeres

Üye
sistem hem otomatik hem manuel çalışacaktır.
A otomatik çalışma
Bu madde tank boş ise p1 valfi enerjilenecek tank dolmaya başlayacak tank dolunca p1 valfi enerjisi kesilecek 20 sn sonra p2 valfi enerjilenecek tank boşalmaya başlayacaktır tank boşalınca p2 valfinin enerjisini kesilir 10 sn sonra tekrar işlem başlayacak
B manuel
Start butonuna basılınca (doldur butonu ) tank boş ise p1 enrjilenecek tank dolacak tank dolunca enerji kesilecek bu konumda iken boşalt butonuna basınca basılı tutulduğu müddetce eğer doldurma işleminde değilse her iki valf enerjilenecek
1= 1: otomatik
0: manuel

2. s1 sensörü (tank boş)
3. s2 sensörü (tank dolu)
4 start butonu
5 boşalt butonu

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
acil demişsin ama üzerinden baya zaman geçmiş ben daha yeni gördüm, işini halletmişindir belki ama başka arkadaşlara örnek olarak koyuyorum, hatamda olabilir anlayan arkadaşlarda incelerse iyi olur. devreyi LOGO da yaptım. simüle ettim çalışıyor, LOGO dan anlamam hiç elime almadım, programı dün indirdim kurdum.

2cn8lrq.jpg

DÜZELTME: B013 numaralı AND kapısının terslenmiş olan girişine bağlı kablo B006 numaralı modül çıkışına bağlanmıştır.
-AYRICA B013 numaralı AND kapısının boş olan 3 numaralı girişine alt seviye sensöründen bir uçta buraya bağlanmıştır.

2vbpw7n.jpg

buda LOGO V5.0 da yapılmış programın son hali. herkese iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• MUSTAFA_SUTANKI.rar
    10 KB · Görüntüleme: 6
kardeş bu şemaları hangi programla çiziyorsun .?

programın adını versiyonunu falan yazarsan sevinirim ..

LOGO V5.0 < diye arattım ama kayda değer birşey bulamadım

şimdiden teşekkür ..

program siemensin logo adlı ufak çalışmalar için tasarlanmış plc lerine ait.
ben buradan indirdim. programın demo versiyonu ve daha incelemedim ama birde açıklama kitapçığı var. ayrıca yaptığın devreyi simüle edebiliyorsun eklediğim şekillerde simülasyon anına ait.
programı kurduktan sonra 3. mesajımdaki sıkıştırılmış olan dosyayı açıp simüle edebilirsin. sol taraftaki modülleri kurcalayarak hemen çözersin işi çok basit. kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,941
Son üye
niwan

Yeni konular

Geri